EKSTRAKLASA
Podolski: chcę pomóc Górnikowi Zabrze
Podolski skomentował swoje przyjście do Górnika/foto: sport.onet.pl
07-07-2021 07:00 Marcin Boniecki

Podolski: chcę pomóc Górnikowi Zabrze

Były reprezentant Niemiec zapewniał klubowej telewizji, że chciałby pomóc Górnikowi nie tylko na boisku, lecz także w działaniach marketingowych i rozwoju akademii. W czwartek ma podpisać w Zabrzu kontrakt.

 

– Każdy wie, że pochodzę ze Śląska, z Sośnicy (dzielnica Gliwic, blisko stadionu zabrzan). Górnik od małego jest moim klubem. Mam tam rodzinę, kolegów, tam się wychowałem, wszystko pamiętam – stwierdził.

 

Podolski przypomniał, że utrzymywał przez cały czas kontakt z Górnikiem, oglądał transmisje jego meczów, interesował się transferami, miejscem w tabeli.

 

 - Teraz zobaczymy, co możemy zrobić razem. Nie potrzebuję ludzi poklepujących mnie po plecach. Mnie chodzi o klub i drużynę. Cieszę się, że będę mógł zagrać w tej koszulce, na nowym stadionie w Zabrzu. Zobaczymy, jak to wyjdzie na boisku. Potrzebuję 3-4 tygodni, żeby się przygotować do sezonu. Nie myślę o mistrzostwie Polski, nie wiem, czy nas na to stać. W poprzednim sezonie chłopaki super grali w pierwszej rundzie, potem to poszło w dół – ocenił mistrz świata z 2014 roku. 

 

 Zaznaczył, że nie zależy mu na strzeleniu 20 goli i zmianie klubu.

 

- Chodzi mi o to, żeby być w Górniku, pomóc mu w też w marketingu, w rozwoju akademii. Jeśli się uda postrzelać, to dobrze, ale jeśli przy 20 bramkach drużyna będzie na 11. miejscu, to nic nie da. Lepiej być na trzecim, czwartym miejscu i strzelić tylko jedną, to dla mnie wystarczy – powiedział. 

 

Podkreślił wagę szkolenia młodzieży w zabrzańskim klubie.

 

 - To moje marzenie, by zrobić tę akademię dobrą na kolejne lata. Część pracy będzie na boisku z drużyną po to, by wygrywać. Jednak Górnik to wielki klub, ma super kibiców, jest dużo do zrobienia i chcę w tym pomóc – wyjaśnił były gracz m.in. Bayernu Monachium.

 

Lukas Podolski w czwartek ma podpisać kontrakt z Górnikiem, spotkać się z dziennikarzami i kibicami.

 

 - Zawodnicy przychodzą i odchodzą, trenerzy też, a klub i kibice zawsze zostają. Ja chcę pomóc, by Górnik krok po kroku się podniósł, we wszystkim, nie tylko na boisku. Bo potencjał jest na każdym kroku. Czekam na pierwszy mecz u siebie – podsumował Podolski.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy