REPREZENTACJE
Polscy piłkarze chcą pracować z Paulo Sousą: “Za Brzęczka nie było chemii”
Piłkarze nie chcą się rozstawać z Portugalczykiem/foto: pzpn.pl
28-06-2021 07:00 Marcin Boniecki

Polscy piłkarze chcą pracować z Paulo Sousą: “Za Brzęczka nie było chemii”

Mimo odpadnięcia z turnieju, polscy piłkarze nadal chcą współpracować z obecnym selekcjonerem – przyznał dla TVP Sport Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

 

Kwiatkowski uważa, że za kadencji Jerzego Brzęczka nie było specjalnej chemii.

 

Piłkarze chcą by Sousa pozostał trenerem. Atmosfera naprawdę się polepszyła. Trzeba sobie powiedzieć, że [za kadencji Jerzego Brzęczka] nie było tam specjalnej chemii. Ja wiem, że nasz były selekcjoner może mieć w tej kwestii inne zdanie, ale obiektywnie rzecz ujmując, ta atmosfera, relacje pomiędzy sztabem a piłkarzami, nie były super. Oczywiście nie mówię, że ze wszystkimi, bo była na pewno grupa zawodników zadowolona. Teraz udało się zbudować fajną więź i coś, co udało się zbudować od środka, a czego nie pokazaliśmy na zewnątrz poprzez nieudane mecze na Euro powiedział Kwiatkowski.

 

Po meczu ze Szwecją w drodze powrotnej do Gdańska rozmawiałem z kilkoma zawodnikami i zapytałem ich wprost: powiedzcie szczerze, co wy o tym wszystkim sądzicie? Wszyscy, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że jakakolwiek zmiana tuż przed eliminacjami MŚ, które wznawiamy we wrześniu, byłaby totalnie bez sensu. Coś się pojawiło, jakieś światełko, coś się poprawiło w naszej grze zwłaszcza do przodu. Gra wysokim pressingiem daje efekty, bo z tego zdobywamy bramki, ale też tracimy gole. (...) Jesienią, na koniec Ligi Narodów wszyscy mówili, że gramy obrzydliwie i nie da się na to patrzeć. Teraz ta gra na pewno się poprawiła, przyjemniej jest patrzeć na reprezentację, ale w defensywie gramy gorzej i to nie ulega żadnej wątpliwości – dodał. 

 


Reprezentacja Polski wróci do gry 2 września, gdzie zmierzy się na PGE Narodowym z Albanią. Trzy dni później biało-czerwonych czeka pojedynek z San Marino. 8 września z kolei Polacy zmierzą się z Anglią na Stadionie Narodowym.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy