REPREZENTACJE
Polska - Anglia na Narodowym. Ostateczna weryfikacja Paulo Sousy? Gramy o 238 PLN!
fot: PAP
08-09-2021 08:00 Maciej Jarmoliński

Polska - Anglia na Narodowym. Ostateczna weryfikacja Paulo Sousy? Gramy o 238 PLN!

Po zwycięstwie nad Albania i San Marino rzec można, że reprezentacja Polski wykonała plan minimum na to zgrupowanie. Innego zdania jest selekcjoner Paulo Sousa, dla którego powodem do zadowolenia będzie jeszcze chociaż jeden punkt w meczu z Anglią. Jest to zadanie z kategorii tych najtrudniejszych, lecz nie niemożliwych do zrealizowania.

 

 

Pokazać, co potrafią

Nie będzie stwierdzeniem na wyrost, kiedy umiejscowimy obie pokonane w ostatnich dniach reprezentacje, kilka półek niżej w hierarchii światowego futbolu. I o ile drużyna Albanii poziomem do reprezentacji Polski jest zbliżona, o tyle reprezentacja San Marino należy do absolutnych outsiderów. Mimo tego, zdołała jednak strzelić bramkę w meczu z Polakami, co jest dla niej wyczynem historycznym. Tutaj leży główny problem reprezentacji Paulo Sousy. Gra w obronie budzi duże wątpliwości, co widać również w statystykach. Polacy pod wodzą Portugalczyka tracą średnio 1.16 gola na mecz. Oprócz niechlubnych liczb po stronie bramek straconych, widać również wysoką skuteczność w ataku. W każdym meczu za kadencji Sousy Polacy zdobywali bramkę, a średnia zdobytych bramek na mecz wynosi aż 2.5. Na ofensywną skuteczność pozostaje liczyć selekcjonerowi w meczu z Anglią, który może być ostateczną weryfikacją stanu kadry narodowej. W pierwszym, wyjazdowym starciu z reprezentacją Synów Albionu udało się nawiązać walkę. Wynik finalnie okazał się niekorzystny, co sprawiło, że Wyspiarze zdobyli punktową przewagę w tabeli. Jeśli tym razem uda się poziomem zrównać z przeciwnikami, to można myśleć o punktach. Bardzo dużym handicapem dla reprezentacji Polski będzie Stadion Narodowy, na którym 55 tysięcy osób wspierać będzie zmagania swojej drużyny.

 

 Przewidywany skład reprezentacji Polski

 

Anglicy w formie

Reprezentacja prowadzona przez Garetha Southgate’a jest w dobrej dyspozycji. Zawodnicy tej drużyny potwierdzili to w dwóch ostatnich meczach eliminacyjnych. Starcia z Węgrami oraz Andorą zakończyli wysokimi, czterobramkowymi zwycięstwami. Fakty te ukazują ofensywną skuteczność Anglików i ich pragmatyzm w dążeniu do zwycięstw oraz utrzymania pierwszego miejsca w tabeli. Nie ulega wątpliwości, że to Polacy będą podczas tego zgrupowania najtrudniejszym przeciwnikiem dla Anglików. Ci, spisują się na wyjazdach dobrze, a ich ostatnia porażka w delegacji, to mecz z listopada 2020 roku z Belgią. Gra przeciwko drużynie narodowej Polski, której dwunastym zawodnikiem będzie 55 tysięcy kibiców, sympatyzujących z gospodarzem, może być jednak problematyczna. Mimo tego Anglicy przyjadą do Warszawy w roli dużego faworyta. Zwycięstwo w starciu z zawodnikami Paulo Sousy może przypieczętować Synom Albionu pierwsze miejsce w tabeli i pewny awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

 

Przewidywany skład reprezentacji Anglii

 

Nasz typ: Obie drużyny strzelą bramkę i powyżej 2.5 gola w meczu – kurs 2.7 w PZ Buk!

Obie drużyny w ostatnich meczach prezentują futbol ofensywny. Obie drużyny mają kim postraszyć. Starcie Polaków z Anglikami to pojedynek dwóch najlepszych napastników w Europie. Na korzyść zdobyczy bramkowych reprezentacji z Wysp działa również bardzo słaba postawa linii defensywnej reprezentacji Polski. Fakt ten sprawia, że w meczu paść może dużo bramek. Podopieczni Paulo Sousy nie są jednak na straconej pozycji, a pokonanie bramkarza rywali spowodować może, że zdobycz punktowa będzie w zasięgu wzroku.

 

 

GRAJ O 238 PLN W PZBUK!

 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy