EURO 2020
Prezydent UEFA: EURO 2020 w wielu krajach to nie był mój pomysł. Nigdy więcej
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin dał za wygraną - nie broni już pomysłu na organizację EURO w wielu krajach/fot. Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
10-07-2021 11:38 Hubert Duplaga

Prezydent UEFA: EURO 2020 w wielu krajach to nie był mój pomysł. Nigdy więcej

Zaledwie garstce kibiców spodobał się pomysł rozgrywania Euro 2020 w całej Europie. Ostatecznie projekt przeszedł przez władze UEFA i okazał się… wielką klapą. Szczególnie teraz, gdy przepisy sanitarne zabraniają podróży po kontynencie.

 

Niedawno na temat rozgrywania niemal wszystkich spotkań u siebie przez Anglię wypowiedział się Giorgio Chiellini. Sześć z siedmiu spotkań reprezentacja Anglii rozgrywa na Wembley. Mają takie własne, prywatne mistrzostwa Europy: dostępne dla swoich kibiców - czego nie może powiedzieć większość reprezentacji biorących udział w tym specyficznie zorganizowanym turnieju. 

 

Do absurdalnego pomysłu odniosły sie władze UEFA, w tym prezydent Aleksander Ceferin:


 

Nie będę już tego pomysłu bronił ani wspierał podobnych inicjatyw w przyszłości. Jest to niesprawiedliwe, że niektóre drużyny musiały przebyć już ponad 10 tys. km, a inne zaledwie 1000. To tylko jeden z przykładów. - powiedział Aleksander Ceferin w rozmowie z BBC.


 

Nie jest to również postępowanie fair względem kibiców, którzy jednego dnia byli w Rzymie, a już następnego musieli lecieć do Baku. To cztery i pół godziny lotu samolotem. Pomysł ten był już zaakceptowany, gdy objąłem stanowisko i uszanowałem tę decyzję - mówił prezydent UEFA.


 

Jest to rzadka sytuacja, kiedy w całej rozciągłości zgadzam się z UEFA. Szkoda tylko, że oni zawsze dowiadują sie po facie. Kiedy wszyscy już dawno mówili im, że są pijani, oni byli przekonani, że mogą wypić jeszcze jedno piwo.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy