LIGUE 1
Przedostatnie rozdanie we Francji - zapowiedź 37. kolejki Ligue 1
Fot: Getty Images
15-05-2021 09:00 Jakub Bielak

Przedostatnie rozdanie we Francji - zapowiedź 37. kolejki Ligue 1

Do końca sezonu ligowego we Francji zostały już tylko dwie serie gier. Cały sezon ciężkiej pracy sprowadza się do tego, co wydarzy się przez dwa najbliższe weekendy. Niesamowita walka o mistrzostwo, która prawdopodobnie rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce, przykuwa uwagę wszystkich, nie tylko zagorzałych fanów Ligue 1. Nie możemy też zapominać o rywalizacji o ostatnie miejsce na podium. Czekają nas dwie niezwykle gorące piłkarskie niedziele na francuskich boiskach!

 

Sytuacja w tabeli

 

Lille powiększyło swoją przewagę nad PSG do trzech punktów. W praktyce oznacza to, że Les Dogues potrzebują do końcowego triumfu zwycięstwa i remisu - w przypadku zgarnięcia minimum czterech punktów nie muszą oglądać się na to, co zrobią Paryżanie. Ci powinni również skupić się na obronie drugiego miejsca - AS Monaco traci do nich tylko dwa punkty, Olympique Lyon - trzy. W dalszym ciągu trwa walka o piąte miejsce pomiędzy Olympique Marsylią, RC Lens oraz Stade Rennes. Na dole tabeli możemy być świadkami heroicznej ucieczki ze strefy spadkowej w wykonaniu Nantes - Kanarki wygrały ostatnie trzy spotkania i tracą do bezpiecznego miejsca już tylko jedno oczko.

 

Wszystkie mecze o tej samej porze

Władze Ligue 1 zdecydowały, że wszystkie mecze w ramach 37. oraz 38. serii gier rozpoczną się o tej samej godzinie. Przedostatnia kolejka rozpocznie się więc na wszystkich dziesięciu stadionach w niedzielę, 16 maja o godzinie 21:00. 

 

Z reguły z takim zabiegiem mamy do czynienia tylko w ostatniej serii gier, ale biorąc pod uwagę to, jak zaciętą rywalizację obserwujemy w tym sezonie francuskiej ekstraklasy, jest to decyzja całkowicie zrozumiała. Taka decyzja władz ligi może tylko pomóc liderowi z Lille - gdyby podopieczni Galtiera wybiegali na murawę po zwycięstwie odniesionym przez Paris Saint-Germain, mogliby być dużo bardziej nerwowi. W niedzielny wieczór będą mogli skupić się tylko na sobie. 

 

Lille i PSG przed łatwymi zadaniami?

Les Dogues zmierzą się na własnym Stade Pierre-Mauroy z jedenastym w tabeli Saint-Etienne. Goście przyjeżdzają do Lille z zapewnionym utrzymaniem i bez matematycznych szans na zajęcie pozycji wyższej niż ósma. Dodając do tego chęć pozostania najbardziej utytułowanym klubem we Francji pod względem tytułów mistrzowskich (Saint-Etienne ma ich 10, PSG - 9), można spodziewać się dosyć przyjemnej przeprawy liderów z Lille.

 

Paris Saint-Germain stanie przed niemal bliźniaczym zadaniem. Na Parc des Princes zawita bowiem trzynaste w lidze Stade Reims. Goście mają praktycznie zapewnione utrzymanie - pięć punktów przewagi nad strefą spadkową powinno w zupełności wystarczyć, nawet gdyby nie dołożyli już do swojego dorobku ani jednego oczka. Różnica w stosunku do spotkania w Lille jest jednak taka, że na wyjazd na Parc des Princes nikt nie przyjeżdża, aby odpuścić gospodarzom. Szczególnie w sytuacji, gdy istnieje realna szansa, aby tytuł mistrzowski opuścił Paryż.

 

Nantes na fali - kto dołączy do Dijon oraz Nimes?

Już kilka tygodni temu stało się jasne, że pierwszym tegorocznym spadkowiczem z Ligue 1 będzie ekipa Dijon. Drużyna z Burgundii traci w tej chwili aż 17 punktów do przedostatniego Nimes. Losy Nimes też zresztą wydają się przesądzone. Co prawda tracą zaledwie trzy oczka do bezpiecznego miejsca, ale terminarz nie jest dla nich łaskawy - pojedynek u siebie z Lyonem, oraz wyjazd do Rennes prawdopodobnie pogrzebią szanse na uratowanie ligowego bytu.

 

Do niedawna wydawało się, że w trójce trzech najsłabszych zespołów Ligue 1 znajdzie się Nantes. Kanarki miały fatalny początek 2021 roku - widmo spadku zajrzało im głęboko w oczy. W ostatnich tygodniach podopieczni Antoine’a Kombouare złapali jednak wiatr w żagle - trzy zwycięstwa z rzędu, każde z nich przeciwko drużynie, którą potencjalnie można zepchnąć” do strefy spadkowej - majstersztyk. Przed Nantes w 37. kolejce wyjazd do Dijon. Gdzie zdobyć kolejne trzy oczka jak nie tam? Dzięki wspaniałej dyspozycji Kanarków na osiemnastym miejscu sezon mogą skończyć Lorient, Strasbourg, Bordeaux, a także Stade Brest. Czeka nas fascynująca końcówka sezonu - nikt nie chce drżeć o utrzymanie w barażach rozgrywanych między osiemnastą drużyną Ligue 1 a trzecią siłą Ligue 2. 

 

Terminarz 37. kolejki Ligue 1

 

OBSTAWIAJ MECZE LIGUE 1 W PZBUK!

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy