SERIE A
Przyszłość Eriksena wyjaśni się już wkrótce. Czekamy na ważną wiadomość
Christian Eriksen przeżył prawdziwe chwile grozy, a wraz z nim - cały piłkarski świat wstrzymał oddech/fot:Christian Eriksen/IG/Reuters
03-07-2021 13:36 Hubert Duplaga

Przyszłość Eriksena wyjaśni się już wkrótce. Czekamy na ważną wiadomość

Co dalej z karierą piłkarską Christiana Eriksena? Wielu ekspertów już dawno pogrzebało jego szanse na powrót na boisko. Jednak dziennikarze z włoskiej „La Gazzetta dello Sport” zdobyli cenne informacje. Przyszłość Duńczyka może wyjaśnić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

 

Jakie są szanse że Eriksen wróci na boisko? 

29-letni zawodnik podczas meczu z Finlandią na Euro 2020 miał atak serca. Po tych dramatycznych wydarzeniach mecz został wznowiony po kilku godzinach, a Eriksen znalazł się w szpitalu. Świat najpierw obiegło jego zdjęcie z włoskiego komitetu olimpijskiego, i choć wyglądało jak ze szpitala, okazało się fake newsem.

 

Następnie, sam Eriksen wrzucił zdjęcie ze szpitala na swoje social media. Pisał o tym, że wszystko jest dobrze, jeśli weźmiemy pod uwagę tragiczna sytuację. Najważniejsze dla wszystkich kibiców było to, że przeżył. Wypowiedzi trenerów po tym zdarzeniu znajdziecie TUTAJ.

 

Lekarze wszczepili zawodnikowi rozrusznik serca, który ma zapobiegać zakłóceniom w pracy tego mięśnia. Kilka lat temu podobnemu zabiegowi poddał sie piłkarz Manchesteru United, Daley Blind, który również występował na Euro 2020, tyle że w barwach Holandii.

 

Włoscy dziennikarze uważają, że 12 lipca wyjaśni się, czy Eriksen wróci na boisko. Specjaliści medycyny z Interu Mediolan mają przebadać 29-letniego pomocnika. 

 

Szanse na to są niewielkie. Przepisy Serie A zabraniają gry z rozrusznikiem w sercu, ale w grę mogą wchodzić występy w innym zespole, być moze nawet na poziomie amatorskim lub półamatorskim. Pojawia się jednak pytanie, czy warto ryzykować życie dla kilku chwil z piłką przy nodze.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy