LIGUE 1
Saint-Etienne i Troyes wykonały ważny krok w kierunku utrzymania w Ligue 1
Fot: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International
08-03-2022 09:06 Jakub Bielak

Saint-Etienne i Troyes wykonały ważny krok w kierunku utrzymania w Ligue 1

Bezpośrednie mecze pomiędzy drużynami zamieszanymi w walkę o utrzymanie w lidze są kluczowe w kontekście tego, jak będzie wyglądała tabela po ostatniej kolejce sezonu. W niedzielne popołudnie we Francji doszło właśnie do dwóch takich spotkań. Cztery najsłabsze ekipy w lidze zagrały między sobą. Zwycięzcy mogą złapać głębszy oddech. Przegrani polegli w piekielnie ważnej bitwie, ale wojna nadal się nie zakończyła.

 

Les Verts zrobili swoje

Jeśli któraś z drużyn walczących o utrzymanie może czuć się lepsza od innych, to bez wątpienia jest to Saint-Etienne. Drużyna Pascala Dupraza jeszcze parę tygodni temu znajdowała się w fatalnym położeniu. Po niedzielnym zwycięstwie z Metz 10-krotni mistrzowie Francji wreszcie opuścili strefę spadkową.

 

Na Stade Geoffroy-Guichard gospodarze od początku dominowali. Stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji i choć udało wykorzystać się tylko jedną z nich, wystarczyło to do zdobycia niezwykle istotnych trzech punktów. Bohaterem Saint-Etienne został Denis Bouanga. Gabończyk trafił do siatki już w pierwszej połowie, jednak wtedy analiza VAR wykazała, że pomógł on sobie ręką. Po przerwie jednak dopiął swego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, którego ta nie oddała do samego końca.

 

Żyrondyści nad przepaścią

O ile w spotkaniu Saint-Etienne - Metz wygrał bardziej utytułowany i zasłużony we Francji klub, o tyle zupełnie odwrotnie sytuacja potoczyła się w Bordeaux. Miejscowi piłkarze ulegli 0:2 beniaminkowi z Troyes.

 

Pierwszą bramkę z rzutu karnego strzelił… bramkarz Bordeaux, Gaetan Poussin. 23-latek najpierw obronił jedenastkę, lecz chwilę później tak nieudolnie ruszył nogą, że wtoczył futbolówkę do własnej siatki. Możemy to nazwać pechem lub błędem - nieważne. Żyrondyści stracili bramkę już w pierwszej połowie, co zadania im nie ułatwiło. Do szatni mogli schodzić z dwubramkową stratą, ale świetną okazję zmarnował Ike Ugbo.

 

W drugiej połowie został podyktowany kolejny rzut karny dla Troyes. Tym razem do piłki podszedł Lebo Mothiba, który pewnym strzałem pokonał Poussina. Tym samym przypieczętował on zwycięstwo Troyes na Matmut Atlantique w Bordeaux. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy