EURO 2020
Słowackie media: nie jesteśmy faworytem w meczu z Polską
Według Słowaków to Polska jest faworytem w tym starciu/foto: kafkadesk.org
14-06-2021 07:00 Marcin Boniecki

Słowackie media: nie jesteśmy faworytem w meczu z Polską

Słowackie media podkreślają, że to polscy piłkarze są faworytami poniedziałkowego meczu w Sankt Petersburgu na mistrzostwach Europy. Zwracają uwagę, że podopieczni Paulo Sousy bardzo chcą zdobyć cenne punkty, które zapewnią im dobry początek turnieju, a także na jakość reprezentacji Polski.

 

– Pierwsze występy w turniejach są zazwyczaj trudne, ale Słowacy są gotowi zaskoczyć przeciwników – napisał wysłannik agencji prasowej TASR do Petersburga.

 

Podkreślił, że w rankingu FIFA Polska zajmuje 21. miejsce, a Słowacja jest 36. Słowacy dopiero po raz trzeci zagrają na wielkiej imprezie piłkarskiej, po mistrzostwach świata w RPA w 2010 roku i Euro we Francji w 2016 roku. W obu przypadkach awansowali do 1/8 finału. Teraz chcą co najmniej powtórzyć tamte wyniki.

 

– Ciężko pracowaliśmy, aby się tu dostać, i nie możemy się doczekać turnieju. Polska będzie dla nas dużym wyzwaniem, wyprzedza nas w rankingu FIFA, a my jesteśmy outsiderem mistrzostw Europy – powiedział trener reprezentacji Słowacji, Stefan Tarkovic. 


Głos zabrał także Marek Hamsik. On również podkreśla, że to reprezentacja Polski ma większe szanse

 

– Piłka nożna jest nieprzewidywalna i myślę, że Słowacja ma siły i umiejętności, aby wyjść z grupy. Ale musimy się tak zaprezentować, żeby na to zasłużyć. Polacy są silnym przeciwnikiem, a Lewandowski jest zdecydowanie najgroźniejszy – powiedział 126-krotny reprezentant Słowacji. 

 

Mecz Polska - Słowacja już w dzisiaj (poniedziałek),14 czerwca o 18:00. Trzymamy kciuki za Biało-czerwonych!

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy