CIEKAWOSTKI
„Strzeliłem dwa samobóje, a trener mi pogratulował”. Piłkarz z Ghany w taki sposób udaremnił ustawkę
Ustawiony mecz w Ghanie? Piłkarz się na to nie zgodził/fot. Twitter
20-07-2021 14:27 Hubert Duplaga

„Strzeliłem dwa samobóje, a trener mi pogratulował”. Piłkarz z Ghany w taki sposób udaremnił ustawkę

Podczas meczu ligowego w Ghanie zawodnik, który wszedł na boisko, postanowił zdobyć dwa gole. Cel szczytny, ale mówimy tutaj o bramkach samobójczych. Dlaczego to zrobił?

 

Powód jest prosty. Mecz Ashanti Gold SC i Interu Allies miał być ustawiony. Hashmin Musah usłyszał o tym przed spotkaniem, więc kiedy tylko pojawił się na boisku - dwukrotnie trafił do własnej bramki. Na pierwszy rzut oka wyglądało to tak, jakby sam brał udział w ustawce. Nic bardziej mylnego. Po meczu rozwiał wszelkie wątpliwości. 

 

Usłyszałem w hotelu przed meczem, że spotkanie skończy się ustawionym wynikiem 5:1. Postanowiłem dla dobra piłki zepsuć ten plan i strzelić jeszcze dwa gole. Nie toleruję zakładów i ustawek - mówił dla portalu moderghana.com.

Po meczu otrzymałem gratulacje od kolegów i trenera - dodał obrońca z Ghany.

 

Koniec końców, można zostać bohaterem, nawet zdobywając dwa „swojaki”. Rzadki przypadek, ale gratulujemy podjęcia tak trudnej decyzji. Piłka nożna w Afryce to jednak wciąż zagadka.

 

Wideo znajdziecie TUTAJ.

 

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:0 dla drużyny Ashanti Gold, czyli… sukcesem dla Hashmina Musaha. Udało mu się zapobiec korupcji.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy