LIGA MISTRZÓW
Superliga w trakcie budowy projektu - prawnik wyjaśnia. „Mają mocne argumenty”
Florentino Perez nie chce odpuścić: "superliga jest nam potrzebna"/foto: indiatvnews.com
20-04-2021 11:34 Hubert Duplaga

Superliga w trakcie budowy projektu - prawnik wyjaśnia. „Mają mocne argumenty”

Prawnicy specjalizują sie w rozmaitych dziedzinach. Jeden z nich - Mark Orth - zajmuje się prawem konkurencji w sporcie. Wyjaśnia, czy rację ma UEFA, czy założyciele Superligi. 

 

Zakaz gry w europejskich pucharach, zakaz gry w rozgrywkach międzynarodowych, wyrzucenie już z tej edycji Ligi Mistrzów oraz z rozgrywek krajowych - takie kary grożą założycielom Superligi. Władze UEFA nie mają wątpliwości, że mają pełne prawo do zastosowania takich sankcji. Czy to w praktyce jest możliwe? 

 

Prezes Realu Madryt, jeden z ojców założycieli nowych rozgrywek jest przekonany, że takie kary są niedopuszczalne, a ponadto - niemożliwe. Jego słowa znajdują potwierdzenie w świecie prawniczym. Wersję Pereza potwierdza wspomniany Mark Orth.

 

„Jeśli monopolista mógłby zakazać tworzenia konkurencji, to po co miałoby istnieć prawo konkurencji? To byłoby ugodzenie w jego podstawy. Powinna istnieć możliwość otwarcia rynku” - mówi prawnik.

 

„Moim zdaniem założyciele Superligi mają mocne argumenty. W sądzie będą mieli duże szanse na wygraną. Przed nimi dobre perspektywy.” - dodaje Orth.

 

Takie spory, choć w świecie piłkarskim są zupełną nowością, miały miejsce w innych dyscyplinach. W Niemczech mieliśmy orzeczenie sądu o tym, że związki zapaśnicze nie mają prawa blokować występów zawodników na innych (nowych) imprezach. Podobnie jak Komisja Europejska, która uznała, że powstałe niezależne zawody łyżwiarskie nie powinny być blokowane. Ich orzeczenie mówi nam, że panczeniści bez problemów mogą brać udział w takich zawodach, w jakich zamierzają wystąpić. Nie ma znaczenia przynależność do związku czy inne zobowiązania.

 

Wobec tego, pojawia się pytanie, czy monopol UEFA na rozgrywki międzyklubowe w Europie to jedyne słuszne rozwiązanie?

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy