PUCHAR POLSKI
Superpuchar Polski: Legia - Raków. Walczymy o 161 PLN!
fot: Skowronek/AG
17-07-2021 10:00 Maciej Jarmoliński

Superpuchar Polski: Legia - Raków. Walczymy o 161 PLN!

Mecz o Superpuchar Polski rozpoczyna zmagania na krajowym podwórku po wakacyjnej przerwie. W rozgrywanym na stadionie Wojska Polskiego przy Łazienkowskiej starciu o zwycięstwo i dobry początek sezonu zagrają Mistrz Polski, Legia Warszawa oraz wicemistrz, zdobywca Pucharu, Raków Częstochowa.

 

 

Dobry początek

Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza weszła w ten sezon z przytupem. Zanim warszawska Legia rozegrała swój pierwszy mecz po wakacyjnej przerwie, prognozowano, że to nie będzie jej sezon, a już na pewno nie trafią z dyspozycją na początkowe mecze. Wróżono braki kadrowe, kolejną kompromitację w eliminacjach do europejskich pucharów i tradycyjny brak stylu. Nic bardziej mylnego. Trener Michniewicz, przy pomocy ambitnych zawodników udowodnił niedowiarkom swój kunszt.

 

Dwa rozegrane mecze przyniosły dwa zwycięstwa, a i stylu po stronie Legii nie zabrakło. Jeśli rozpoczynać sezon, to tylko w taki sposób. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji zawodników Legii może być zwycięstwo w Superpucharze. Mecz rozegrany zostanie na domowym stadionie stołecznej drużyny, co już na starcie daje jej sporą przewagę. Tej upatrywać można również w sytuacji kadrowej. Do dyspozycji trenera będą wszyscy zawodnicy zgłoszeni do pierwszej drużyny.

 

Przewidywany skład: Boruc - Juranović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Emreli, Luquinhas

 

Utrzymać poziom

Dla Rakowa cel na ten sezon jest jasny. Utrzymać miejsce w czołówce ligowej tabeli. W Częstochowie nikt raczej nie śni o awansie do europejskich Pucharów. Już sama obecność w eliminacjach Ligi Konferencji jest pod Jasną Górą uznawana za duży sukces. Trener Rakowa ma zrobić wszystko, by jego drużyna reprezentowała poziom zbliżony do tego, do którego częstochowska drużyna przyzwyczaiła w poprzednim sezonie.

 

Raków, idąc w ślad wielu ekstraklasowych drużyn, nie zdołał utrzymać zawodników w składzie po osiągniętym sukcesie. Z drużyny odeszło kilku zawodników, którzy stanowili o sile drużyny wicemistrza. Z Częstochową pożegnał się Piątkowski, Schwarz oraz Jach. W ich miejsce przyszli zawodnicy, którzy będą musieli starać się wyjątkowo mocno, by wejść na poziom swoich poprzedników.

 

Raków w swoich przygotowaniach rozegrał cztery mecze towarzyskie. Odniósł w nich jedno zwycięstwo, jedną porażkę i dwa remisy. W przeciwieństwie do Legii, mecze eliminacyjne do Ligi Konferencji, Raków dopiero rozegra. Jeśli chodzi o bilans meczów obecnego mistrza i wicemistrza, to nadzieją dla Rakowa może być szansa na przełamanie. Drużyna Marka Papszuna z Legią nie wygrała nigdy. Starcie o Superpuchar będzie okazją do pierwszego triumfu. Będzie o nie jednak niezwykle trudno, gdyż Legii zależy na podtrzymaniu zwycięskiej serii jeszcze bardziej.

 

Przewidywany skład: Kovacević - Arsenić, Niewulis, Rundic - Kun, Tudor, Ivi, Sapala - Cebula, Tijanić - Arak

 

 

 

 

GRAJ O 161 PLN W PZBUK!

 

 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy