LIGA EUROPY
Szansa na rewanż - obstawiamy mecz Lecha i walczymy o 330 PLN!
Foto: Roger Gor
25-11-2020 08:00 Maciej Jarmoliński

Szansa na rewanż

Rozgrywki Ligi Europy, szczególnie w tak niepewnych czasach, rządzą się swoimi prawami. Forma drużyn na krajowym podwórku często ma się nijak do dyspozycji w rozgrywkach europejskich. Większy prestiż i duże pieniądze sprawiają, że drużyny motywują się na mecze międzynarodowe wyjątkowo dobrze. Czwartkowy wieczór będzie zarówno dla Standardu jak i Lecha momentem weryfikacji. Która z tych drużyn wyjdzie z pojedynku zwycięsko? 

Lech Poznań

Lech Poznań mimo kolejnego słabego występu w Ekstraklasie, jedzie do Belgii pełen nadziei. Zwycięstwo w meczu ze Standardem pozostawia szansę na awans do 1/16 finału rozgrywek. Lechici w tym sezonie zdecydowanie lepiej prezentują się w meczach europejskich pucharów. Pozytywny wynik w pierwszym spotkaniu przeciwko drużynie z Liege pozwala z optymizmem patrzeć na rewanżowe starcie. Podopieczni Dariusza Żurawia nie potrzebują dodatkowej motywacji, a czwartkowy pojedynek jest idealną okazją do zmazania plamy po utracie punktów w meczu z Rakowem Częstochowa. Trener będzie miał do dyspozycji większość zawodników. Na pewno nie zagrają Filip Szymczak i Mickey van der Hart. Występ Jakuba Kamińskiego stoi pod znakiem zapytania i w tym zawodnicy Standardu mogą upatrywać swoich szans. Poznańskich fanów na pewno powinna cieszyć strzelecka dyspozycja Mikaela Ishaka, który wie jak zdobywać gole nie tylko na krajowym podwórku. Trener Kolejorza na pewno liczy na przełamanie Jakuba Modera. Reprezentant Polski jest zawodnikiem, który oddał najwięcej strzałów tych rozgrywkach Ligi Europy (aż 12) i wciąż nie trafił do bramki. 

Przewidywany skład: Bednarek - Puchacz, Crnomarkovic, Satka, Czerwiński - Skóraś, Tiba, Moder, Ramirez, Sykora - Ishak

Standard Liege

Dyspozycja Standardu jest niewiadomą. Belgijscy zawodnicy, mimo dobrego początku sezonu, zaczęli grać w kratkę i nie mogą ustabilizować formy. W dotychczasowych meczach tegorocznej edycji Ligi Europy reprezentanci Liege nie zdobyli żadnego punktu, strzelając tylko jedną bramkę w trzech meczach. Ofensywa Standardu pozostawia wiele do życzenia, mimo niewątpliwej jakości. Na plus trzeba zaliczyć grę tej drużyny na własnym boisku. Stadion Maurica Dufrasna to duży atut podopiecznych Philippe Montaniera. Osłabieniem belgijskiej drużyny jest wciąż trwająca absencja ich kapitana i najlepszego obrońcy - Zinho Vanheusdena. Ten mecz na pewno opuszczą również Muleka oraz Balikwisha. Nadzieją dla Standardu jest dobra dyspozycja w ostatnich meczach jedynego dotychczas strzelca gola w tegorocznych rozgrywkach LE - Maxime’a Lestienne. Belgijski pomocnik trafił do siatki rywala (strzelając, chociażby Lechowi) w ostatnich dwóch z trzech rozegranych przez siebie meczów. 

Przewidywany skład: Bodart - Gavory, Laifis, Bokadi, Dussenne - Fai, Bastien, Shamir, Lestienne - Oulare, Balikwisha

Ostatnie mecze: 

 

Ostatnie pojedynki obu drużyn wskazują na ich dość nierówną formę. Strata punktów w lidze stała się dla Lecha i Standardu nieprzyjemną rutyną. Szansą na przełamanie może być czwartkowy pojedynek w Lidze Europy. Obie drużyny mają o co grać, dlatego w meczu tym spodziewać się można dużej liczby bramek. Poznaniacy rozegrają z Belgami decydujący dla układu grupy D mecz. W przypadku porażki Lech straci realną szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek. Tutaj należy upatrywać szans na zwycięstwo graczy Dariusza Żurawia. Podopiecznym Philippe Montaniera może zabraknąć wystarczającej motywacji do walki ze względu na już wcześniej utraconą możliwość promocji do następnej rundy. 

 

 


 

Nasz typ: Lech Poznań wygra i powyżej 2,5 bramki kurs 3,75 w STS 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy