LA LIGA
Taśmy Pereza. „Raul ma traumę przez dziewczyny. Jak można być tak zgorzkniałym…”
Iker Casillas i Florentino Perez/fot. coffeesp.com
14-07-2021 21:10 Hubert Duplaga

Taśmy Pereza. „Raul ma traumę przez dziewczyny. Jak można być tak zgorzkniałym…”

„To nie jest łatwy dzień, ponieważ byłeś dla mnie kimś naprawdę wyjątkowym i ponieważ jeszcze niedawno ty i ja cierpieliśmy, cieszyliśmy się i żyliśmy pełną sukcesów historią naszego Realu Madryt. Życzę ci, abyś był szczęśliwy, gdziekolwiek będziesz… to zawsze będzie twój dom, będziesz teraz jednym z wielkich ambasadorów Realu Madryt” - w taki sposób Sergio Ramosa pożegnał Florentino Perez. Długie negocjacje zakończyły się fiaskiem, i legenda Realu odeszła do PSG. Jak te słowa mają się do rzeczywistości? I czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie?

 

Bycie prezesem to mniejsza lub większa polityka. Musisz się uśmiechać, z każdym poklepać po plecach, nieważne, co myślisz i mówisz o nim prywatnie (szkopuł w tym, żeby się nie dowiedział). Przez całe lata żyłem w przekonaniu, że Raula i Casillasa z Realu wyrzucił Jose Mourinho, czas pokazał, jak głupi byłem, myślac że w klubie, gdzie prezydent nie ma nawet przeciwnika w wyborach, jakikolwiek trener może zdecydować o tak ważnej sprawie. 

 

Jeszcze 11 lat temu Perez żegnał Raula piękną laurką, bajał o tym, że Hiszpan odzwierciedla wartości Realu. Wczoraj mleko się rozlało. Okazało się, że Perez prywatnie miał dość nie tylko Raula, ale także Casillasa. Nie cenił ich ze względu na poziom sportowych (co akurat nie ma znaczenia), ale również - biznesowy. Uważał ich za nieudaczników. Cenił Beckhama, Ronaldo, Figo - tych, którzy potrafili sprzedać swoje nazwisko. Z punktu widzenia biznesmena - a mówiąc o Perezie, nie sposób tego pominąć - Raul i Casillas byli dla niego nieużyteczni. Co więcej, Perez uważa ich za oszustów. Za największych oszustów w historii Realu Madryt. Mocne? Mocne, ale teraz dopiero zacznijcie trzymać się oparcia, żebyście nie spadli z fotela.

 

„Raul ma kłopoty przez dziewczyny, on ma traumę!”

„Dużo winy w sprawie Raula ma też Gines [Carvajal - agent] Do tego, do cholery, Raul, człowieku, ma też problemy w domu. No jeśli masz problemy w domu, weź rozwód czy separację, nie wiem! [...] Jak można być tak zgorzkniałym... Ale człowieku, w ogóle dlaczego... On ma traumę przez dziewczyny. Chyba pierwsza go zostawiła - ta, z którą był przez długi czas. Chyba idzie mu źle z dziewczynami... Nie wiem dlaczego. W życiu, jak mówiła moja matka, trzeba każdego ranka wstawać i dziękować Bogu. Każdego ranka. Ale nie można robić takich rzeczy jak on, a tym bardziej będąc Raulem. Gościu, życie dało ci wszystko. On zarabia 2 miliardy peset rocznie. To jakieś jaja, to [przerwane]... On nie będzie więcej grać w Realu Madryt. Lepiej dla niego, żeby odszedł z Realu. Bycie w Realu i brak gry, to będzie dla niego tortura. Cóż, ja uważam, że powinien odejść... On niszczy Real Madryt i wszystko. Dla niego to jest ‘albo ja, albo chaos’. Jasne, że chaos”.

 

To już jest smaczek jakich mało. Perez analizuje postawę Raula na podstawie jego relacji z kobietami. Syndrom wyższości? Może snobizm? A może zwykła antypatia, i szukanie pretekstu, do nielubienia tego, kogo i tak już się nie lubi. 

 

Najlepszy bramkarz czy jedno z największych oszustw?

Zestawmy ten fragment: „Przez 25 lat zapracował na nasz szacunek i przywiązanie oraz nienaganne zachowanie . Najlepszy bramkarz w historii Realu Madryt i w historii hiszpańskiej piłki nożnej odchodzi. Nikt z Realu Madryt nie prosił go o odejście z klubu. ofertę i wygrał klub, aby podjąć wysiłek, aby jej wysłuchać. Chciałbym, aby zakończył karierę w Realu Madryt, ale rozumiem go”.

 

Z tym: „Casillas to nie jest bramkarz na Real Madryt, co mam ci powiedzieć... Nie jest nim, nigdy nie był, był naszą wielką pomyłką, ale gościu, chodzi o to, że [wyciszone] go uwielbiają, kochają, rozmawiają z nim, tak go bronią... Cóż, to jedno z wielkich oszustw. Drugim jest Raul. Dwoma wielkimi oszustwami Realu Madryt są pierwszy Raul i drugi Casillas”.

 

Interpretację pozostawię wam, ja jednak Pereza dobrze rozumiem, a co do samych wypowiedzi - widać, że są wyciągnięte z kontekstu. Czas ich publikacji może zastanawiać. Perezowi nie udało się z Superligą, Real Madryt ma kłopoty finansowe, więc być może sam prezydent Realu doczekał się w końcu mocnej opozycji. Szkoda tylko, że działającej za jego plecami.

 

*tłumaczenia pochodzą ze strony realmadryt.pl

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy