CIEKAWOSTKI
To on prowadził słynny mecz Bayernu z Barceloną (8:2). Teraz arbiter kończy karierę. Dlaczego?
Damir Skomina kończy karierę/fot. soccer.ro
30-08-2021 16:19 Hubert Duplaga

To on prowadził słynny mecz Bayernu z Barceloną (8:2). Teraz arbiter kończy karierę. Dlaczego?

45-letni Damir Skomina ogłosił zakończenie kariery. Już dłużej nie będzie sędziował meczów w Lidze Mistrzów ani w żadnych innych profesjonalnych rozgrywkach. Dlaczego podjął taką decyzję?

 

Mówi się o nim, że jest najbardziej utytułowanym sędzią piłkarskim. Przez wiele lat potrafił utrzymać się na sędziowskim topie, pomimo że to praca bardzo trudna i wymagająca niezwykłego wysiłku, także od strony przygotowania psychicznego do zawodu. Sędziowie nie należą raczej do ulubieńców kibiców. 

 

Słoweńcowi dolegał uraz kolana. Z kontuzją zmagał się od dłuższego czasu i postanowił powiedzieć „pas”. To najbardziej prawdopodobna przyczyna zakończenia kariery przez 45-letniego arbitra.

 

Skomina prowadził wiele ważnych spotkań, m.in. mecze finałowe Ligi Mistrzów (2019), Ligi Europy (2017) czy Superpuchar UEFA (2012). Był również arbitrem podczas mistrzostw świata w 2018 roku oraz mistrzostw Europy (dwukrotnie, w 2012 i 2016). Prowadził feralny dla piłkarzy Barcelony mecz z Bayernem, przegrany 8:2. 

 

Ponadto wiele wskazuje na to, że Damir Skomina skorzysta z okazji i zostanie w świecie futbolu. Były już arbiter ma kandydować na prezesa trzecioligowego zespołu Izola, mieszczącego się w południowo-zachodniej Słowenii. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy