CIEKAWOSTKI
Tokio 2020+1: Próba porwania zawodniczki
Kristina Timanowska otrzymała wizę humanitarną/fot. Arne Müseler / www.arne-mueseler.com, CC BY-SA 3.0 DE creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en, via Wikimedia Commons
03-08-2021 11:43 Patryk Parduła

Tokio 2020+1: Próba porwania zawodniczki

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie przyznało wizę humanitarną Kristinie Timanowskiej. Białoruska sprinterka, biorąca udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, czuje się zagrożona. Przebieg sytuacji niczym z prawdziwego filmu akcji. Dzięki decyzji polskich organów lekkoatletka uniknęła powrotu na Białoruś, dokąd próbowano ją porwać.

 

Białoruska zawodniczka jest w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio. Otrzymała wizę humanitarną. Polska zrobi cokolwiek jest potrzebne, aby pomóc kontynuować jej sportową karierę. Nasz kraj zawsze stanie po stronie solidarności - czytamy na Twitterze.

 

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez agencję Reutersa mąż Timanowskiej zdołał zbiec w ostatniej chwili i przedostać się na Ukrainę. Z informacji podanych z kolei przez opozycyjny serwis Nexta wynika, że służby reżimu są w drodze do domu rodzinnego sprinterki. Sama biegaczka ma przedostać się do Polski 4 sierpnia w asyście japońskiej policji oraz polskich dyplomatów.


 

Kristina Timanowska naraziła się Łukaszence swoimi postami na Instagramie, w których krytykowała decyzje rządu dotyczące sportu. W niedzielę reżim Łukaszenki zakupił bilety oraz zorganizował powrót biegaczki do kraju. Opierając się na zeznaniach obserwatorów, całe zdarzenie przypominało próbę porwania. Na samym lotnisku Timanowska odłączyła się od agentów, po czym powiadomiła japońską policję oraz nagrała film, w którym poprosiła o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Do internetu trafiło nagranie z ukrytej kamery, w którym trener przestrzegł zawodniczkę, że "udało się jej uniknąć popełnienia samobójstwa" po powrocie do kraju.


 

Zgodnie z białoruskim prawem, po przyjęciu paszportu w Polsce, Timanowska straciłaby swoje obywatelstwo. Gdyby zdecydowała się występować jako Polka, wówczas byłaby drugą Białorusinką, która podjęła taką decyzję. W ostatnim czasie również Margarita Koczanowa otrzymała polski paszport - jednak ten przypadek nie był aż tak drastyczny.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy