LIGA UKRAIŃSKA
Tomasz Kędziora z kolejnym trofeum. Jego trener z 38. w karierze. Dynamo zdobywa Puchar Ukrainy
Kędziora jest w dobrej formie. Czy pojedzie na Euro 2020?/foto: laczynaspilka.pl
13-05-2021 22:23 Hubert Duplaga

Tomasz Kędziora z kolejnym trofeum. Jego trener z 38. w karierze. Dynamo zdobywa Puchar Ukrainy

Liga ukraińska od lat (pomimo że sam kraj ma zaledwie 20) jest silniejsza od polskiej. Tomasz Kędziora za naszą wschodnia granicą radzi sobie wyśmienicie. Dopiero co świętował właśnie zdobycie mistrzostwa Ukrainy w kwietniu, a dziś dobył kolejne trofeum.

Pokonanie Zorii Ługańsk to idealne zwieńczenie sezonu. Choć zwycięstwo nie przyszło gładko, bo mecz kończył się dogrywką, to zespół trenera Lucescu zachował do końca spotkania zimną krew.Wynik finałowego starcia ustalił w 98 minucie Wiktor Cygnakow. Zoria nie potrafiła odpowiedzieć golem, i dzięki temu rumuński szkoleniowiec mógł świętować 38. trofeum w karierze.Tomasz Kędziora wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku. W 67 minucie obejrzał żółtą kartkę. 

 

Pomimo dobrych występów w Barwach Dynama, prawy obrońca nie znalazł jak dotąd uznania w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Nie otrzymał powołania na marcowe zgrupowanie. Pod wielkim znakiem zapytania stoi jego występ na zbliżającym się Euro 2020.

 


To kolejne trofeum w tym sezonie. Dynamo Kijów, klub Polaka, zdobyło dublet. Wygrało zarówno ligę ukraińską, jak i Puchar Ukrainy.Warto dodać, że wygraną w meczu finałowym, Dynamo nie tylko zdobyło puchar, ale także go obroniło. Rok temu po rzutach karnych piłkarze z Kijowa pokonali Worsklę Połtawa.

 

Kędziora wystąpił w tym sezonie w 40. meczach, zdobył jedna bramkę i zaliczył cztery asysty.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy