REPREZENTACJE
Toni Kroos żegna się z reprezentacją Niemiec: chcę skupić się na Realu
Toni Kross i Mirosław Klose/fot: Toni Kross/tt
04-07-2021 17:53 Jakub Staniszewski

Toni Kroos żegna się z reprezentacją Niemiec: chcę skupić się na Realu

3 marca 2010 roku, w towarzyskim meczu Reprezentacji Niemiec z Argentyną (0:1) zadebiutował w wieku 20 lat, w pierwszej reprezentacji zadebiutował Toni Kroos. Po latach oddanej gry dla kraju pomocnik Realu Madryt, postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną. W ciągu tych 11. lat Kroos wystąpił w 106 spotkaniach, w których do bramki rywali trafił 17-krotnie.W swoim pożegnalnym liście Kroos napisał o tym, jaki był powód takiej decyzji."Chodzi głównie o to, że chcę w pełni skoncentrować się na grze w Realu Madryt i osiągnąć z nim jak najwięcej sukcesów w najbliższych latach […] Do tego pragnę spędzać więcej czasu z żoną i trójką dzieci. To był dla mnie zaszczyt, że mogłem nosić barwy narodowe przez tak długi czas. Czyniłem to z dumą i pasją"- napisał piłkarz Realu.31-letni pomocnik był fundamentem kadry, gdy ta zdobywała Mistrzostwo Świata w 2014 roku na Mundialu w Brazylii, pokonując w finale Argentynę (1:0). W swojej gablocie sukcesów w kadrze Kroos może pochwalić się również brązowym medalem mundialu 2010. Dwukrotnie docierał też do półfinałów Euro 2012 oraz Euro 2016."Dziękuję wszystkim fanom i sympatykom, którzy nieśli mnie i wspierali swoimi brawami i okrzykami. I dziękuję wszystkim krytykom za dodatkową motywację. Na sam koniec chciałbym bardzo podziękować Joachimowi Loewowi. Uczynił mnie narodowym zawodnikiem i mistrzem świata. Ufał mi. Od dawna pisaliśmy historię sukcesu. To był dla mnie zaszczyt robić to dobrze – i powodzenia i sukcesu dla Hansiego Flicka. Wasz Toni"- tak zakończył swój list jeden z najlepszych pomocników w historii reprezentacji Niemiec.Danke Toni!

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy