CIEKAWOSTKI
UFC: „Chcę być mistrzem, jak Błachowicz”. Mateusz Gamrot wygrywa swoją pierwszą walkę
Mateusz Gamrot wygrał ze Scottem Holtzmanem/foto: KSW
11-04-2021 13:16 Hubert Duplaga

UFC: „Chcę być mistrzem, jak Błachowicz”. Mateusz Gamrot wygrywa swoją pierwszą walkę

Popularny „Gamer” dołączył do federacji UFC po wygraniu wszystkich zawodowych walk w polskiej organizacji KSW. Po pewnych perypetiach związanych z kontraktem, udało mu się ostatecznie spełnić marzenie. Swoją pierwszą walkę w nowej organizacji przegrał. Stało się to w październiku 2020 roku. Wczoraj jednak pokazał, kto będzie przyszłym mistrzem. 

Porażka w UFC

Polak w debiucie przegrał z Guramem Kutateladze. Pomimo porażki zebrał świetne recenzje, a sam przeciwnik przyznał… że to Gamrotowi należała się wygrana. Rzadka kurtuazja w świecie MMA, pełnego trash talk’u. Jednak nie po kurtuazję przyszedł Gamrot do UFC.

 

Kolejna walka stała się przepustką do toczenia pojedynków z lepszymi przeciwnikami. Gamer jest zawodnikiem świadomym swoich zalet, o czym nie boi się mówić. Kolejny pojedynek toczony z Holtzmanem miał być sprawdzianem, czy na pewno nadaje się do tej roboty.

 

Przeciwnik Mateusza Gamrota to Amerykanin, który do UFC dołączył sześć lat temu. Jego rekord przed pojedynkiem wynosił jedenaście walk w największej federacji MMA na świecie, w tym cztery porażki. Scott Holtzman ma 37 lat, jest więc bardzo doświadczonym zawodnikiem. Mateusz Gamrot ma „zaledwie” 30, ale w tym sporcie nie chodzi o wiek, ani o rekordy - chodzi o przygotowanie, umiejętności, walkę do samego końca, radzenie sobie z bólem, ciosami i bezlitosnym kopnięciami. Gamrot pokazał, że ma charakter prawdziwego wojownika. 

UFC: kolejny przystanek

Gamrot przed starciem z Holtzmanem utrzymywał, że przebył najlepszy obóz przygotowawczy w swoim życiu. Pozostawało pytanie, czy potwierdzi to w walce.

 

Gamrot pokonuje Holtzmana na UFC on ABC: Vettori vs. Holland/foto: Getty

 

Gamer starał sie obalać przeciwnika. Napierał na rywala i dyktował tempo pojedynku. Po pierwszej rundzie to Polak zebrał lepsze recenzje. Nie miało to jednak znaczenia, bo już po upływie minuty drugiej rundy Gamer mocnym lewym prostym powalił rywala, wszedł za plecy i wykończył ciosami w parterze. Bułka z masłem? Tak to wygląda, jednak trzeba wziąć pod uwagę wyszkolenie techniczne i umiejętności Mateusza Gamrota. Jego rekord w MMA to osiemnaście zwycięstw i tylko jedna porażka.

Co dalej?

Oddajmy głos zawodnikowi American Top Team:

 

Czuję się wyjątkowo. To mój pierwszy nokaut [w UFC - przyp.red.]. Chcę zakomunikować wszystkim zawodnikom w dywizji: nadchodzę. To jest dopiero początek. Widzimy się na szczycie. Zobaczycie, będę kolejnym mistrzem UFC: jak Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz - powiedział po walce Mateusz Gamarot.

 

A więc pozostaje jedynie życzyć powodzenia!

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy