REPREZENTACJE
Wiemy kiedy i z kim zagra Polska w Lidze Narodów
Fot. Roger Gorączniak, CC BY 3.0 creativecommons.org/licenses/by/3.0, via Wikimedia Commons
17-12-2021 15:09 Jakub Bielak

Wiemy kiedy i z kim zagra Polska w Lidze Narodów

W czwartkowy wieczór reprezentanci Polski poznali przeciwników, z którymi będą rywalizować w trzeciej edycji Ligi Narodów. W przyszłym roku podopiecznych (jeszcze?) Paulo Sousy czekają mecze z Belgami, Holendrami oraz Walijczykami. Ogłoszono już terminarz rozgrywek. Kiedy będą grać biało-czerwoni? 

 

Ciekawa grupa dla Polaków

To będzie już trzecia edycja Ligi Narodów. Polacy znów będą rywalizować w najwyższej dywizji, oznaczonej literą A. Nasza kadra do tej pory nie brylowała w tych rozgrywkach. Na dziesięć rozegranych spotkań biało-czerwonym udało się wygrać ledwie dwa z nich.

 

Po raz drugi z rzędu rywalem reprezentacji Polski w Lidze Narodów będzie Holandia. Z Oranje w 2020 roku pod wodzą Jerzego Brzęczka Polacy przegrywali z faworyzowanym rywalem w stosunku 0:1 oraz 1:2.

 

Skład naszej grupy uzupełniają Belgia oraz Walia. Spotkania z obiema reprezentacjami będą dla Polaków czymś stosunkowo świeżym. Zarówno z Belgami jak i z Walijczykami graliśmy po raz ostatni o punkty w pierwszej dekadzie XXI wieku.

 

Terminarz reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Na otwarcie podejmiemy teoretycznie najsłabszego rywala w naszej grupie, a więc Walię. Zwycięstwo na własnym terenie w 1. kolejce jest obowiązkiem, jeśli biało-czerwoni chcą powalczyć w tej grupie. 

 

Ze względu na to, że Mundial w Katarze odbędzie się zimą 2022 roku, w czerwcu odbędą się aż cztery kolejki Ligi Narodów. To właśnie rywalizacja w tym miesiącu pokaże układ sił w poszczególnych grupach.


 

  • 3 czerwca, 20:45 Polska - Walia
  • 6 czerwca, 20:45 Belgia - Polska
  • 10 czerwca, 20:45 Holandia - Polska
  • 13 czerwca, 20:45 Polska - Belgia

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy