EKSTRAKLASA
Właściciel Rakowa o progresie klubu: „Pewnie mam większe kompetencje niż kilku dyrektorów sportowych polskich klubów”
Właściciel Rakowa Częstochowa, Michał Świerczewski/foto: Sport Onet
24-08-2021 14:31 Weronika Fląd

Właściciel Rakowa o progresie klubu: „Pewnie mam większe kompetencje niż kilku dyrektorów sportowych polskich klubów”

Raków Częstochowa bryluje na polskich i europejskich boiskach, co udowadnia dobrymi wynikami i osiągnięciami. Teraz właściciel klubu, Michał Świerczewski, w rozmowie z „Weszło” opowiedział o kwestiach dotyczących drużyny.

 

Częstochowianie w ostatnich latach zaliczyli ogromny progres sportowy, prawdopodobnie największy ze wszystkich polskich zespołów. Byli beniaminkiem w Ekstraklasie w sezonie 2019/2020, a już w kolejnym zostali wicemistrzami kraju i wygrali zarówno Puchar, jak i Superpuchar Polski.

 

- Przez te kilka lat sporo się nauczyłem. Nieskromnie powiem, że pewnie mam większe kompetencje niż kilka osób zatrudnianych w polskich klubach na stanowiskach dyrektorów sportowych. I niekoniecznie świadczy to o jakiejś mojej niesamowitej wiedzy. Miarodajna ocena wymaga mocnego zaangażowania, zagłębienia się w temat. Każdemu transferowanemu zawodnikowi trzeba poświęcić przynajmniej kilka godzin, aby w miarę miarodajnie ocenić jego umiejętności i potencjał. Aby odrzucić zawodnika czasami wystarczy kilka minut, np. na pozycję, gdzie wymagana jest szybkość lokomocyjna - przyznał właściciel klubu z Częstochowy.

 

Świerczewski odniósł się również do kwestii sprowadzania zawodników oraz porównywania do innych klubów z rodzimej ligi.

 

- Wszystko zależy od ligi, z jakiej będziemy sprowadzać takiego piłkarza. Dobrym przykładem zawodnika w formie, po dobrym sezonie, którego ściągnęliśmy do siebie jest Vladan Kovacević. Pozyskaliśmy go za bardzo rozsądne pieniądze, jeśli chodzi o współczynnik wydanych pieniędzy do jego umiejętności i potencjału. Myślę, że za wcale niedługo będziemy mogli w stanie zaproponować warunki podobne do tych oferowanych przez Legię czy Lecha - mówił.

 

Kibice mogą również liczyć na rozbudowę stadionu w Częstochowie, jednak nie w najbliższej przyszłości. Właściciel Rakowa przyznał, że jest to potrzebne, aby sięgać po coraz to wyższe cele, ale na ten moment „leży to w sferze jego marzeń”.

 

Najbliższa szansa na budowanie pięknej historii już w czwartek (26.08), kiedy Raków zmierzy się z KAA Gent w drugim meczu ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy