LA LIGA
Wyciekła treść burofaksu Leo Messiego! Tak chciał odejść z FC Barcelony
foto: fcbarcelona.com
06-09-2021 07:00 Marcin Boniecki

Wyciekła treść burofaksu Leo Messiego! Tak chciał odejść z FC Barcelony

Hiszpańskie “Mundo Deportivo” opublikowało treść burofaksu przesłanego przez Leo Messiego do władz FC Barcelony w zeszłym roku. Wiadomo, jak chciał opuścić klub. 

 

Argentyńczyk jest niewątpliwie jednym z bohaterów tego szalonego okienka transferowego. Chociaż zadeklarował na pożegnalnej konferencji, że chciał zostać, to ostatecznie musiał odejść z klubu z powodu fatalnej sytuacji finansowej FC Barcelony.

 

Specjalna klauzula, nadzwyczajne okoliczności

 

Messi chciał odejść z FC Barcelony już w zeszłym roku. Argentyńczykowi został wtedy rok kontraktu, który chciał rozwiązać. Piłkarz powoływał się na specjalny zapis w umowie, który z uwagi na pandemię koronawirusa miał być inaczej interpretowany. 

 

Ówczesne władze FC Barcelony nie zgodziły się na odejście Argentyńczyka, który musiał zostać jeszcze na jeden sezon. Po zmianie władz klubu Messi chciał zostać, ale było to niemożliwe.

 

Teraz hiszpański dziennik “Mundo Deportivo” ujawnił treść burofaksu wysłanego do Josepa Marii Bartomeu:

 

“Szanowny Panie Bartomeu, 

 

Zgodnie z zapisem klauzuli 3.1 kontraktu podpisanego 25 listopada 2019 roku, wyrażam wolę rozwiązania mojej umowy o pracę w charakterze piłkarza zawodowego ze skutkiem na dzień 30 sierpnia 2020 roku.

 

 Rozumiem, że prawo do jednostronnego rozwiązania umowy bez podania przyczyny będące przedmiotem wspomnianej klauzuli należy interpretować zgodnie z nadzwyczajnymi okolicznościami sezonu 2019/2020, który został przedłużony ze względu na stan wyjątkowy i sytuację wywołaną przez pandemię COVID-19.

 

 Ze względu na te okoliczności, sezon 2019/2020 zakończył się wczoraj [23 sierpnia 2020 - przyp. red.], a Barcelona zakończyła rozgrywki 15 sierpnia po odpadnięciu z Ligi Mistrzów dzień wcześniej. W terminie do 10 dni od zakończenia sezonu, jak zostało ustalone w naszej umowie, którą trzeba interpretować, biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności, wnoszę o rozwiązanie kontraktu wraz z dniem 30 sierpnia 2020 roku zgodnie z zapisem klauzuli 3.1.

 

 Z wyrazami szacunku 

 

Lionel Andres Messi"

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy