REPREZENTACJE
Z tylnego fotela: kto zastąpi Jerzego Brzęczka
fot. Getty Images
19-01-2021 13:30 Hubert Duplaga

Z tylnego fotela:  kto zastąpi Jerzego Brzęczka

  • Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat na Twitterze, że Jerzy Brzęczek z dniem 18 stycznia 2020 roku przestał pełnić obowiązki selekcjonera kadry.
  • Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zdobył się tylko na krótkie podziękowanie: „Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową”.
  • Już w czwartek o godzinie 15.00 odbędzie się konferencja prasowa online po posiedzeniu zarządu. Nie wiemy, czy zostanie podane nazwisko nowego selekcjonera wiemy jednak, że...

Przegląd prasy #brzexit

...selekcjonerem na pewno nie zostanie: Marco Giampaolo, Nenad Bielica, Michał Probierz, Marek Papszun, Franciszek Smuda, Łukasz Piszczek, Adam Nawałka, Lucien Favre, Thomas Tuchel.

 

Ci, którzy uważają, że jakiekolwiek chęci na przejęcie sterów kadry mają tak uznani zagraniczni trenerzy jak ostatnich dwóch wymienionych, stawiają bardzo odważną tezę. Wprawdzie współpraca z najlepszym piłkarzem na świecie może kusić wielu, to jednak przypominamy, że Tuchel pracował już z Mbappe czy z Neymarem, a Favre nie wydaje się człowiekiem, który chciałby autograf od Lewandowskiego.

 

Rozwiewamy od razu plotki o kapitanie kadry - nie miał bezpośredniego udziału w zwalnianiu selekcjonera. Zbigniew Boniek być może korzystał z rozmów z piłkarzami kadry, ale nie na kilka dni przed ogłoszeniem wyniku. 

 

Decyzja została podjęta na podstawie wyników selekcjonera oraz jego fatalnego wizerunku medialnego, z którym sobie nie radził, co łatwo dało się zauważyć niemal w każdym wywiadzie. Ogólnopolski hejt na trenera miał wpływ na jego relację z piłkarzami, poprzez to, że sam Jerzy Brzęczek nie umiał sobie z tym poradzić. Obarczanie go winą za każde potknięcie się zawodnika kadry na boisku plątało mu język i na konferencjach prasowych mówił to, czego nie chciał, bo zwyczajnie bronił się przed kolejnymi atakami. 

 

Kibice chętnie podłapywały lapsusy językowe, a te zdarzają się niemal zawsze, kiedy znajdujemy się w sytuacji stresowej. Widać to po zdjęciach selekcjonera, zrobionych na początku i po dwóch latach prowadzenia kadry. Inny człowiek. Siwy. Zmęczony. Bez uśmiechu.

#Brzexit, czyli uwolnienie

Może to lepiej dla niego, bo zwyczajnie przerosła go sytuacja. Nie dał rady Brzęczek, a jego zwolnienie to przyznanie się do błędu przez Zbigniewa Bońka. Jak wiemy, prezes nie należy do osób, które chętnie mówią o swoich porażkach. Kurtuazyjne wypowiedzi z listopada, że nie ma mowy o zwolnieniu trenera, możemy schować między bajki. Uwierzył w nie chyba Jerzy Brzęczek, uwierzyła cała piłkarska Polska, uwierzył chyba na moment nawet sam Zbigniew Boniek.

Teraz się ocknął. Pomyślał o Euro, o Mundialu i myśli: co będzie dalej?

 

Mówi się o selekcjonerze z zagranicy.

 

Włochu, który dobrze posługuje się językiem angielskim. Jakie są wasze propozycje?

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy