CIEKAWOSTKI
Zbigniew Boniek o życiu po odejściu z funkcji prezesa PZPN
foto.: Roger Gor
07-04-2021 18:00 Weronika Fląd

Zbigniew Boniek o życiu po odejściu z funkcji prezesa PZPN

„Zibi” rządzi w polskiej piłce od października 2012 roku, ale jego czas dobiega końca w tym roku. Wybory mają odbyć się 18 sierpnia 2021r. Obecny prezes w rozmowie z Radiem ZET wypowiedział się o swoich planach na przyszłość, a także o ostatnich 9 latach w PZPN.

 

Z wizerunkiem PZPN-u bywało różnie. „Je*ać, je*ać PZPN” rozbrzmiewało na polskich stadionach nie raz, nie dwa. Boniek, mimo wiszącego nad nim widma zakończenia swojej przygody ze Związkiem, wypowiada się o tym stosunkowo pozytywnie.

- Trochę się człowiek do tej roli przyzwyczaił, ale nie za mocno. Nie jestem człowiekiem, który w tym dniu będzie czuł się zagubiony. Wręcz przeciwnie, na pewno znajdę sobie swoje miejsce w życiu. Od początku wiedziałem, że to nie jest funkcja na całe życie. Mojemu następcy zostawię zupełnie inny związek, który inaczej funkcjonuje, wszystko zmieniliśmy od A do Z. Jeżeli ktoś jeszcze potrafi to wszystko ulepszyć, to będę pierwszy do pomocy. Uważam, że odmieniłem PZPNstwierdził prezes.

 

Krok wyżej? Nie

Zbigniew Boniek kategorycznie zaprzeczył pogłoskom na temat jego przejścia do UEFA.

- Ja się do tego nie nadaję. W ogóle nie ma takiej opcji. Myślę, że nie dałbym sobie rady. Mój angielski nie jest perfekcyjny, a na tym stanowisku musiałbym mówić w tym języku jak po polsku. Mówię w innych językach. No i to jednak trochę polityka, a mnie polityka nigdy za bardzo nie interesowała. Lubię konkretne wyzwania i konkretną pracę. Jeżeli miałbym pozostać przy piłce, bardziej bym się widział w pracy codziennej w jakiś klubie czy coś w tym rodzaju.

 

Skupienie na tym, co tu i teraz

Boniek swoimi słowami chciał zapewnić kibiców, że ustąpienie z obecnie piastowanej przez niego funkcji nie zaprząta mu głowy, a on sam chce wypełniać swoje obowiązki do końca.

- Na razie chodzi mi po głowie to, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i wygrali swoją grupę eliminacyjną na EURO. 

 

Dodał również, że jest zwolennikiem szczepienia piłkarzy na COVID-19.

 

„Logistyka nie jest problemem”

„The Sun” podało pogłoski, jakoby Dublin, w którym Polacy mają zagrać dwa mecze fazy grupowej, miał wycofać się z organizacji EURO 2020. Boniek uspokoił kibiców.

- Nasza baza będzie w Dublinie. Gramy mecz z Hiszpanią w Bilbao. Mamy wszystko przygotowane. Loty, treningi przedmeczowe. Mogę przyznać, że PZPN ma wszystko ustalone "od A do Z". Nie musimy martwić się logistyką.

 

Pewność prezesa PZPN wydaje się być na tyle uspokajająca, że kibice teoretycznie powinni martwić się tylko o formę piłkarzy. Jak mawia klasyk, „oktagon [czyt. Boisko] zweryfikuje”.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy