CIEKAWOSTKI
Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA!
foto.: Roger Got
20-04-2021 16:42 Weronika Fląd

Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA!

Podczas Kongresu UEFA (20.04.2021) w Montreux Zbigniew Boniek został wybrany przez Komitet Wykonawczy wiceprezydentem Europejskiej Unii Piłkarskiej, a także drugi raz z rzędu – członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA.

 

Wieść o nowej funkcji Bońka jest zaskakująca ze względu na jego niedawną wypowiedź.

 

- "Ja się do tego nie nadaję [do działalności w UEFA – przyp.]. W ogóle nie ma takiej opcji. Myślę, że nie dałbym sobie rady. Mój angielski nie jest perfekcyjny, a na tym stanowisku musiałbym mówić w tym języku jak po polsku. Mówię w innych językach. No i to jednak trochę polityka, a mnie polityka nigdy za bardzo nie interesowała. Lubię konkretne wyzwania i konkretną pracę. Jeżeli miałbym pozostać przy piłce, bardziej bym się widział w pracy codziennej w jakiś klubie czy coś w tym rodzaju".

 

Prezes musiał zmienić zdanie, ponieważ oprócz drugiej z rzędu czteroletniej kadencji jako Członka Komitetu Wykonawczego (najwyższy organ wykonawczy UEFA), został wybrany na stanowisko wiceprezydenta organizacji. Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki za pośrednictwem Twittera poinformował o zaszczycie, który spotkał Bońka.

 

- „Prezes PZPN Zbigniew Boniek @BoniekZibi został wybrany wiceprezydentem UEFA na 4-letnią kadencję! Jest to wielkie, indywidualne docenienie dotychczasowej działalności jako członka Komitetu Wykonawczego UEFA oraz jako Prezesa PZPN!”

 

Boniek o ubieganie się o reelekcję na stanowisko w Komitecie Wykonawczym UEFA zapowiedział już w listopadzie 2020 roku.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy