TRENERZY
„Złota Malina” dla Paulo Sousy: „Polacy zaufali portugalskiemu hochsztaplerowi”
foto.: meczyki.pl
05-07-2021 14:11 Weronika Fląd

„Złota Malina” dla Paulo Sousy: „Polacy zaufali portugalskiemu hochsztaplerowi”

Nagrody dla najlepszych w danej kategorii często wzbudzają mniejsze emocje, niż te dla najgorszych. Tak też możemy określić ranking portalu „soccer.ru”, który wybrał najgorszych trenerów EURO 2020.

 

Mało zaszczytne miejsce w tym gronie przyznano również selekcjonerowi reprezentacji Polski, Paulo Sousa’ie. Portugalczyk, łącznie z trzema spotkaniami w fazie grupowej mistrzostw Europy, poprowadził polską kadrę w ośmiu meczach, z czego wygrał zaledwie jeden – z Andorą.

 

Nie są to liczby, które mogą zadowalać kibiców, a zdania wśród nich są podzielone. Z jednej strony, wydaje się, że większość z nich to zwolennicy selekcjonera, którzy wciąż chcą dać mu szansę, z drugiej zaś, nie brakuje racjonalnych argumentów do jego zwolnienia.

 

Z tą drugą grupą zgadzają się rosyjscy dziennikarze, można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że nasi sąsiedzi są bardziej krytyczni wobec Sousa’y, niż my sami.

 

- Kilka miesięcy temu otrzymał do dyspozycji dość ciekawą polską drużynę. Absurd związany z zatrudnieniem specjalisty, który większość kariery spędził w trzeciorzędnych klubach, potwierdził kiepski występ Polaków na Euro 2020 - komentują rosyjscy dziennikarze.

 

- Skład reprezentacji Polski na pewno nie jest gorszy od drużyny Czech i może nieźle konkurować z Duńczykami. Spójrzcie gdzie są oni, a gdzie Polacy, którzy zaufali portugalskiemu hochsztaplerowi. Porażki ze Słowacją i Szwedami – wszystko to leży na sumieniu nieszczęsnego Sousy. Jeden z tych, którzy jednoznacznie zasłużyli na rezygnację z końcem Euro 2020 - podsumowano.

 

Oprócz selekcjonera reprezentacji Polski, „soccer.ru” wymienił jeszcze Stanisława Czerczesowa (Rosja), Senola Gunesa (Turcja), Roberto Martineza (Belgia), Didiera Deschampsa (Francja), Joachima Loewa (Niemcy) i Fernando Santosa (Portugalia), co, gdyby być niepoprawnym optymistą, powoduje, że widzimy naszego trenera, wśród szkoleniowców potężnych drużyn.

 

Schodząc na bardziej racjonalne tory – Sousa będzie mógł uratować swoją posadę, dobre imię i zaufanie kibiców we wrześniu. Polacy rozegrają trzy spotkania do eliminacji na mundial z Albanią, San Marino i Anglią.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy