CIEKAWOSTKI
Złota Piłka nie dla Lewandowskiego? Wszystko wyjaśnia redaktor naczelny „France Football”: nie wiem, kto podał taką bzdurę
Robert Lewandowski sięgnie po Złotą Piłkę w 2021 roku?/fot. football.ua
27-07-2021 18:08 Hubert Duplaga

Złota Piłka nie dla Lewandowskiego? Wszystko wyjaśnia redaktor naczelny „France Football”: nie wiem, kto podał taką bzdurę

W rozmowie ze sport.onet.pl naczelny francuskiej gazety podaje powody, dlaczego Złota Piłka za ubiegły sezon nie zostanie wręczona. W związku z tym szanse Robert Lewandowskiego na zdobycie tego prestiżowego indywidualnego trofeum, maleją. 

 

Wiele mediów podawało informację o tym, że Robert Lewandowski jest faworytem do wygrania Złotej Piłki za rok 2020. Może nawet byłby faworytem (co wcale nie jest takie pewne), ale szkopuł w tym, że nikt tej nagrody mu nie wręczy, bo zwyczajnie - termin minął. Takiego zdania jest szef jednej z najpopularniejszych sportowych gazet na świecie. Złota Piłka za rok 2020 nie została przyznana i taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. 

 

Nie wiem, kto podał taką bzdurę. Nie przyznamy w tym roku Złotej Piłki za zeszły rok - powiedział zapytany przez dziennikarzy sport.onet.pl Ferre.

 

Jak mielibyśmy zorganizować głosowanie za zeszły rok? W tym roku przyznamy tylko nagrodę za 2021 r. Wiem, że Robert Lewandowski byłby w zeszłym roku faworytem, ale jedyny sposób, w jaki może sobie zrekompensować to, że wtedy nie dostał tej nagrody, to wygrać plebiscyt za 2021 r. - kontynuował żurnalista.

 

W tym roku nie ma faworyta, żaden zawodnik nie dominuje i nie nokautuje konkurencji. Sześciu-siedmiu piłkarzy ma to szanse, także Lewandowski. Tyle że w Lidze Mistrzów, a zwłaszcza na EURO nie zaszedł daleko, a te rozgrywki decydują o losach nagrody. Oba trofea zgarnął Jorginho, ale w 2018 r. Raphael Varane został mistrzem świata i wygrał Ligę Mistrzów, a Złotej Piłki nie otrzymał. Same trofea nie dają tej nagrody - zakończył francuski dziennikarz.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy