BUNDESLIGA
Zmiany w Borussii Dortmund! Marco Rose nowym trenerem
Marco Rose, foto.: Steffen Prößdorf
15-02-2021 17:06 Weronika Fląd

Zmiany w Borussii Dortmund! Marco Rose nowym trenerem

Jak informuje dyrektor sportowy Borussii Moenchengladbach Max Eberl obecny trener Die Fohlen – Marco Rose – wraz z końcem sezonu obejmie stanowisko szkoleniowca w Borussii Dortmund. Aktualny trener BVB Edin Terzić prowadzi zespół zaledwie od połowy grudnia, ale już zostanie zastąpiony.

 

Marco Rose funkcję trenera Borussii Moenchengladbach pełni od lipca 2019 roku. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie klubu Niemiec sam poprosił o odejście.
 

- W ostatnich tygodniach sporo rozmawialiśmy o przyszłości Marco. Niestety zdecydował się na skorzystanie z klauzuli zawartej w jego obowiązującym do czerwca 2022 roku kontrakcie i chce przenieść się latem do Borussii Dortmund. Po zakończeniu sezonu Rose nie będzie już do naszej dyspozycji. Do tego czasu wraz z Marco będziemy mobilizować wszystkie siły, aby osiągnąć nasze cele w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów. 

Rotacje w jednej i drugiej Borussi

Obecny trener BVB miał zastąpić Luciena Favre’a i poprawić wyniki osiągane przez drużynę. Tak się jednak nie stało. Zarówno Borussia Dortmund, jak i Moenchengladbach mają po 33 punkty, a w tabeli Bundesligi plasują się na kolejno 6. i 7. miejscu. Tak więc po 2 miesiącach pracy Terzića zapadła decyzja o zastąpieniu go przez Rose’a. Co ciekawe, jeszcze przed tygodniem jeden z dyrektorów BVB, Sebastian Kehl pewnie wyrażał się o przyszłości młodego szkoleniowca:
 

- Każdego dnia widzę, że Terzić pracuje z drużyną profesjonalnie i emocjonalnie. Jest skrupulatny, a problemy rozwiązuje uczciwie. Nie mamy do niego zastrzeżeń – stwierdził.


Do zmian personalnych będziemy musieli poczekać do zakończenia sezonu, a do tej pory możemy śledzić poczynania obu drużyn w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. A już 2 marca kluby zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy