REPREZENTACJE
Zmiany, zmiany. Gdzie ulokuje się reprezentacja Polski na EURO 2020?
foto.: Swietłana Beketova
29-04-2021 14:05 Weronika Fląd

Zmiany, zmiany. Gdzie ulokuje się reprezentacja Polski na EURO 2020?

Polacy zostali zmuszeni do rezygnacji z bazy w Dublinie ze względu zmiany lokalizacji meczów naszej reprezentacji. Jak poinformował sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, nową bazą w czasie mistrzostw Europy na 90% będzie Sopot.

 

Wprowadzone przez UEFA w ubiegły piątek zmiany, według których Polacy mecze ze Słowacją i Szwecją rozegrają w Sankt Petersburgu, a z Hiszpanią w Sewilli, zmusiły Biało-Czerwonych do wyboru nowej, lepszej logistycznie lokalizacji. Początkowo naszą bazą miał być Dublin, gdzie miały odbyć się mecze ze Słowacją i Szwecją, a jedyną podróżą, miała być ta do Bilbao, gdzie mieliśmy zmierzyć się z Hiszpanią. Zmiany były spowodowane odmową tych miast na wymóg wpuszczenia na trybuny przynajmniej połowy kibiców.

 

W polskim środowisku te zmiany zostały uznane za kontrowersyjne, przez duże odległości pomiędzy miastami, co może wpłynąć na komfort naszych piłkarzy. Stąd też pomysł PZPN, by nową bazę ulokować w Polsce.

 


- Na 90 procent będzie to Sopot - przekazał 29.04.2021 Maciej Sawicki.

 

Oficjalną informację poznamy prawdopodobnie w przeciągu kilku najbliższych dni. Jeśli jednak słowa dyrektora generalnego PZPN okażą się prawdziwe, to Biało-Czerwoni będą trenować w Gdańsku, a także korzystać z gdańskiego lotniska.

 

Z pewnych informacji wiemy natomiast, iż w bazie Polacy zameldują się 9 czerwca, a od 24 maja do 8 czerwca będą przebywać w Opalenicy. Podczas obozu przygotowawczego w wielkopolskiej miejscowości rozegramy również dwa towarzyskie spotkania: 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i 8 czerwca z Islandią w Poznaniu.

 

1 czerwca mija również termin zgłaszania do UEFA składów kadry na nadchodzące EURO, a jak donoszą zagraniczne media, na przełomie kwietnia i maja mamy poznać decyzję w sprawie rozszerzenia dozwolonej liczby piłkarzy w kadrze z 23 na 26 zawodników. Wszystko to spowodowane ma być większymi możliwościami selekcjonerów w kwestii ewentualnych zakażeń COVID-19.

 

Inauguracja przełożonego EURO 2020 odbędzie się 11 czerwca w Rzymie, natomiast finał równo miesiąc później na londyńskim Wembley.

 

Terminarz reprezentacji Polski na EURO 2020

Polacy zagrają trzy spotkania fazy grupowej:

  • 14 czerwca ze Słowacją (godz. 18:00; Petersburg),
  • 19 czerwca z Hiszpanią (godz. 21:00; Sewilla),
  • 23 czerwca ze Szwecją (godz. 18:00; Petersburg).

 

W kwestii meczów fazy pucharowej kibicom nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymanie kciuków, aby naszej reprezentacji udało się do nich dotrzeć.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy