CIEKAWOSTKI
Znamy datę przyznania Złotej Piłki!
fot. AFP
29-09-2021 17:46 Hubert Duplaga

Znamy datę przyznania Złotej Piłki! 

Nazwiska wyróżnionych piłkarzy poznamy już 8 października. Gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się w Theatre du Chatelet w Paryżu. Mbappe? Lewandowski? A może to Messi będzie miał blisko, by odebrać nagrodę dla najlepszego piłkarza?

 

Kiedy odbędzie się wręczenie Złotej Piłki?

„France Football” poinformowało, że po poznaniu nazwisk nominowanych poczekamy jeszcze ponad miesiąc. Gala została zaplanowana na 29 listopada. W zeszłym roku nagroda nie została przyznana, choć wielkie szanse na jej zdobycie miał Robert Lewandowski. 

 

Z powodu pandemii, zmiany i zawieszenia w rozgrywkach oraz dokończenie ich w niecodzienny sposób odwołano ten prestiżowy plebiscyt (niektóre ligi nie grał już wcale, niektóre kończyły sezon w czerwcu czy lipcu). 

 

W 2019 roku to Messi sięgnął po najwyższe wyróżnienie, wyprzedzając Virgila van Dijka o kilka punktów. Trzeci był oczywiście Cristiano Ronaldo. Od tego czasu wiele się zmieniło, a na zmianę warty czekają młode wilki, czyli Haaland i Mbappe. 

 

W ogólnym rankingu prowadzi Leo Messi. Argentyńczyk sześciokrotnie zdobywał Złota Piłkę, drugi jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk miał przyjemność być pierwszym pięć razy.

 

Nasz najlepszy piłkarz (w historii Polski?) najwyżej znalazł się w 2015 roku, kiedy to uplasował się na czwartej pozycji. W 2019 roku zajął „tylko” ósme miejsce.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy