LIGA EUROPY
Znamy pary 1/4 finału Ligi Europy! Finał w Gdańsku
Slavia Praga w tej edycji Ligi Europy nie bierze jeńców/foto: Xinhua/Press Focus
19-03-2021 13:33 Hubert Duplaga

Znamy pary 1/4 finału Ligi Europy! Finał w Gdańsku

Młodsza siostra Ligi Mistrzów, Liga Europy - czyli „rozgrywki pocieszenia”. Wiemy już, kto zagra w ćwierćfinale, znamy również pary tych spotkań. Niełatwe zadanie czeka Manchester United, który jednak w tych rozgrywkach czuje się jak u siebie.  Kiedy rozpoczniemy zmagania w kolejnej fazie puchrowej Ligi Europy?

Pary ćwierćfinałowe Ligi Europy

Arsenal i Manchester United to jedynie przedstawiciele z Premier League na tym etapie rozgrywek. Mamy również dwa zespoły z Hiszpanii i po jednym przedstawicielu z krajów takich jak Holandia, Chorwacja, Czech oraz Włoch.

 

  • Granada - Manchester United
  • Arsenal - Slavia Praga
  • Ajax - AS Roma
  • Dynamo Zagrzeb - Villareal 

Kto zagra w półfinale?

Granada przeszła bardzo długą drogę. Miejsce w ćwierćfinale wywalczyli po pokonaniu trzech rund eliminacji do rozgrywek, a później musieli pokonać takie tuzy, jak m.in. Napoli z Piotrem Zielińskim. Arsenal wczoraj przegrał 0:1 z Olympiakosem, jednak w ostatecznym rozrachunku udało mu sie awansować, pa wyników dwumeczu to 3:2 dla Kanonierów.

 

  • Granada/United - Ajax/Roma
  • Dynamo Zagrzeb/Villareal - Arsenal/Slavia

Finał w Gdańsku - w tym roku musi się udać!

Ubiegłoroczna edycja miała mieć swoje zakończenie w Polsce, do czego jednak ostatecznie nie doszło. Tym razem powinno być inaczej, bo UEFA stawia na rozgrywki z kibiciami. Włodarze chcieliby, aby mecze odbywały się na stadionach wypełnionych fanami, co skutecznie uniemożliwia epidemia i krajowe obostrzenia. 

 

  • Granada/United/Ajax/Roma vs. Dynamo Zagrzeb/Villareal/Arsenal/Slavia

W edycji 2020/2021 jest szansa na angielski finał. Drabinka „premiuje” Arsenal i Manchester United. Te drużyny, jeśli skutecznie powalczą w spotkania 1/4 i 1/2 finału mogą zagrać w finale na stadionie w Gdańsku. Oczywiście, na takie przepowiednie jest jeszcze zbyt wcześnie, ale kibice tych zespołów na pewno po ciuch liczą na takie rozwiązanie sprawy.

 

 Mecze 1/8 zaplanowano na 8 kwietnia, a rewanże na 15 kwietnia. Półfinały mają odbyć się 29 kwietnia i 6 maja. Mecz finałowy w Polsce datowany jest na 26 maja, na trzy dni przed finałem Ligi Mistrzów.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy