Typy Bundesliga

Bundesliga to najwyższa klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Niemczech. Zmagania są przeznaczone dla 18 najlepszych krajowych drużyn. Triumfator Bundesligi zostaje okrzyknięty Mistrzem Niemiec, zaś dwie najsłabsze drużyny spadają do 2. Bundesligi, a pierwsza gra w play-offach. Typy na Bundesligę są jednymi z najczęściej poszukiwanymi zakładami bukmacherskimi w Internecie. Typowanie Bundesligi jest bardzo popularne w Polsce, ponieważ w tej lidze na przestrzeni lat grało i wciąż gra wielu Polaków. Najbardziej znany piłkarz reprezentujący klub naszych zachodnich sąsiadów to niewątpliwie Robert Lewandowski. Bayern Monachium, czyli klub, w którym występuje, ma w swojej kolekcji rekordową ilość wygranych w Bundeslidze. Monachijczycy dokonali tego aż 30-krotnie. Liga niemiecka jest jedną z silniejszych lig w Europie, dzięki czemu klienci serwisów bukmacherskich mają bardzo atrakcyjny wybór w typowaniu Bundesligi. Gracze mają dostęp do szczegółowych informacji w Internecie, a także sportowych czasopismach. W polskiej prasie poświęconych jest wiele artykułów na temat kondycji piłkarzy, nowinek transferowych, sytuacji w klubach, przez co każdy kibic, a także typer Bundesligi jest na bieżąco ze wszystkimi informacjami i może poświęcić swój czas na analizowanie i obstawianie zakładów. Ten materiał będzie służył jako encyklopedia typowania Bundesligi. Poniżej przedstawimy czynniki, które należy wziąć pod uwagę, typując ligę niemiecką, a także dostępne w jej ramach zakłady.

Gdzie typować Bundesligę?

Bundesligę można typować w polskich serwisach bukmacherskich. Zakładów można dokonywać w salonach oraz w Internecie. Polscy bukmacherzy nie mogli pominąć tak ważnej i bliskiej Polakom ligi. Ich oferty różnią się jednak między sobą, w kilku kwestiach. Chcąc umiejętnie ocenić różnicę i wybrać najlepszą ofertę bukmacherską, typer Bundesligi powinien wiedzieć, czym kierować się przy wyborze bukmachera oferującego typy na ligę niemiecką.

Bundesliga – podstawowe informacje

Bundesliga została utworzona w 1962 roku i jest zarządzana przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB). Od sezonu 1963/64 w lidze niemieckiej obowiązuje system rozgrywek bez podziału na grupy. Rozgrywki składają się z 34 kolejek. Każda para drużyn rozgrywa ze sobą dwa mecze – jeden w roli gospodarza i drugi na wyjeździe. Od sezonu 1964/65 w Bundeslidze gra 18 drużyn (wcześniej 16). Zwycięzca ligi zdobywa tytuł Mistrza Niemiec oraz podobnie jak drużyny z 2 i 3 miejsca, prawo do gry w Lidze Mistrzów UEFA. Drużyna z 4 miejsca gra w play-offach. Zespoły z kolejnych dwóch miejsc występują w Lidze Europy. Zajęcie ostatnich 2 miejsc wiąże się ze spadkiem do 2. Bundesligi, a 3 od końca drużyna walczy w barażach o pozostanie w najwyższej lidze rozgrywkowej.

Skuteczne sposoby na obstawianie Bundesligi

Aby typować Bundesligę, gracz musi poznać kilka ważnych czynników wpływających na przebieg sytuacji w grze. W najbardziej z prestiżowych lig piłki nożnej w Europie biorą udział najlepsze krajowe kluby. Należy więc skupić się na drobnostkach, które składają się na solidną analizę postępów i możliwości drużyny.

Wysokość kursów

Każdy bukmacher oferuje inne kursy na zdarzenia z Bundesligi. Tak samo jak w innych dyscyplinach, jest to podyktowane indywidualnymi przewidywaniami analityków oraz wysokością marży. Najniższą marzę na typy Bundesligi oferuje forBET.

Ilość zdarzeń przedmeczowych i na żywo

Oferty polskich bukmacherów są atrakcyjne i rozbudowane. Typerzy mogą obstawiać na dwa sposoby, mianowicie przedmeczowo i na żywo. Typerzy mogą również skorzystać z zakładów długoterminowych. Zakłady te można obstawiać przed rozpoczęciem lub w trakcie sezonu, jednak są one rozliczane dopiero po zakończeniu rozgrywek. Zakłady długoterminowe obejmują typowanie zwycięzcy Bundesligi. Choć walka o tytuł mistrzowski w Niemczech jest zawsze sprawą otwartą, to zdecydowanym faworytem jest zawsze Bayern Monachium. Chociaż zagrażają mu: Borussia Dortmund, RB Lipsk, Bayer Leverkusen i Borussia M’Gladbach. Innym zakładem terminowym jest typowanie króla strzelców Bundesligi. W obecnym sezonie dotychczasowemu królowi strzelców – Robertowi Lewandowskiemu, znacząco zagraża Erling Braut Håland.

Analiza statystyk

Typując Bundesligę bardzo ważne jest, by sprawdzać statystyki, które dostarczają wielu cennych informacji na temat drużyn. Warto wyciągać wnioski z przeprowadzanych analiz, by wiedzieć, czy drużyna będzie walczyła o top 4, czy broniła się przed spadkiem. Można wywnioskować, jaki wpływ na klub ma presja określonej pozycji w rankingu, jak kształtowała się gra na przestrzeni określonego czasu. W przypadku zdarzeń bieżących typera wesprą wskaźniki ilości strzelonych i straconych bramek oraz zdobytych punktów na przestrzeni danego sezonu rozgrywkowego. Natomiast, jeśli chodzi o zakłady długoterminowe, to należy wziąć pod uwagę statystyki z kilku poprzednich sezonów.

Znajomość zasad panujących w Bundeslidze

Gruntowna wiedza na temat Bundesligi jest kluczową kwestią typowania zdarzeń w niej występujących.bW bukmacherce nie wystarczy tylko ogólna znajomość zasad piłki nożnej. Prawdziwy typer musi rozumieć, jak działają awanse i spadki. Musi wiedzieć, ile klubów spadnie do 2. Bundesligi. Jednak to nie wszystko, aby typować Bundesligę, trzeba wiedzieć, czym są i jak działają play-offy.

Forma drużyn i zawodników

Typer może uzyskać wiele cennych wskazówek, co do możliwości przebiegu kolejnych meczów, obserwując i weryfikując formę poszczególnych zespołów i graczy. Informacje te są ogólno i łatwo dostępne, między innymi w prasie, telewizji, czy w Internecie. Doniesienia o problemach zdrowotnych zawodników, przebiegu treningów umieszczane są na klubowych stronach, czy profilach w mediach społecznościowych.

Ranga spotkania

Ranga spotkania wynikająca z obecnie zajmowanego miejsca w tabeli może motywować lub stresować zawodników danej drużyny. Zarówno batalia o czołowe miejsca, gwarantujące udział w europejskich rozgrywkach, jak i walka przed spadkiem, obciążają psychikę piłkarzy. Gracz powinien wiedzieć, jak klub radzi sobie ze stresem i na tej podstawie typować mecze Bundesligi.

Składy

Dobry typer musi być rozeznany w wyjściowych 11 zespołów, by wiedzieć, jak potoczy się kolejny mecz. Gracz potrzebuje informacji o zawodnikach grających na kluczowych pozycjach. Musi wiedzieć, na kogo najczęściej stawiają trenerzy. Na sytuację kadrową wpływają także wyjazdy na mecze reprezentacji, kartki, czy kontuzje.

Warunki klimatyczne

Piłka nożna to nie jedyny sport, w którym pogoda może być sprzymierzeńcem lub bardzo dużym utrudnieniem. Typer powinien orientować się, jak zawodnicy radzą sobie w niskiej, a jak w wysokiej temperaturze, jak grają na suchej, a jak na mokrej murawie. Większość obszaru naszych zachodnich sąsiadów położona jest w strefie umiarkowanej chłodnej, gdzie dominują wilgotne wiatry zachodnie. Nie występują znaczące wahania temperatury, ale w Bundeslidze, podobnie jak w innych ligach, obowiązują przerwa zimowa i letnia, w których mecze ligowe nie są rozgrywane. 

Własny stadion

Gra u siebie lub na wyjeździe jest bardzo ważnym czynnikiem psychologicznym, który wpływa na grę zespołu. Niektóre drużyny czują się swobodnie, grając przed własną publicznością, pod wpływem dopingu ich motywacja do gry rośnie, co przekłada się na wyniki. Typer powinien wiedzieć, które kluby radzą sobie lepiej u siebie, a które na wyjazdach.

Wybór faworyta

Dobry typer nie powinien opierać się na własnej sympatii do zespołu, czy przeczuciu. Mecze Bundesligi są pełne niespodzianek. Zdarza się, że drużyna z topu przegrywa z beniaminkiem.

Oferta zakładów

Typowanie Bundesligi może być bardzo ciekawe, więc nie można skupiać się tylko na zakładach 1X2. Wiele dodatkowych opcji sprawia, że obstawianie najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech może być bardzo emocjonujące. Typer może pokusić się o obstawienie zakładów na króla strzelców, czy zwycięzcę ligi, a także dokładny wynik, czy liczbę kartek.

Kursy u bukmacherów

Kursy na typy bukmacherskie Bundesligi powinny być jedynie wskazówką dla typera, ale nie mogą zastępować rzetelnej analizy. Dobry typer powinien mieć konta u kilku bukmacherów i porównywać ich oferty, nie tylko pod względem kursów, lecz również ilości proponowanych zdarzeń.

Tworzenie kuponu

Wybierając zakłady na mecze niemieckiej ligi, gracz powinien unikać obstawiania tego samego zdarzenia na wielu kuponach, gdyż nie odniesie w ten sposób żadnej korzyści.

Derby i mecze podwyższonego ryzyka

Analizując typ przed spotkaniem, gracz powinien wiedzieć, czy jest to mecz derbowy lub podwyższonego ryzyka. Tego rodzaju spotkania budzą ogromne emocje nie tylko wśród kibiców, ale także pośród piłkarzy, co ma ogromny wpływ na ich kondycję. Presja może demotywować, lub wręcz przeciwnie, pobudzać do walki. Bardzo znane są Derby Zagłębia Ruhry, czyli starcia Borussii Dortmund z FC Schalke 04.

Emocje

Emocje nigdy nie powinny wpływać na typowanie Bundesligi. Obstawiając mecz, typer powinien odrzucić na bok wszelkie sympatie, uczucia i intuicję. Podstawą typowania powinna być rzeczowa kalkulacja oparta na chłodnej analizie statystyk.

Zakłady bukmacherskie na Bundesligę

Oferta polskich bukmacherów na mecze ekstraklasy jest dość szeroka. Gracze mają do wyboru obstawianie przedmeczowe i na żywo. Serwisy proponują wiele typów z bardzo zróżnicowaną ofertą. Chcąc się w nich odnaleźć, typer powinien zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zakładów, które opisujemy poniżej.

Zakład meczowy

Typer obstawia, która drużyna wygra spotkanie. Wybiera spośród trzech opcji — wygranej drużyny X, wygranej drużyny Y i remisu obu zespołów. Jeśli stawia na zwycięstwo drużyny X, zakład będzie zwycięski, jeśli właśnie ten zespół uzyska więcej bramek podczas meczu.

Podwójna szansa

W przypadku tego rodzaju zakładu typer może obstawiać trzy rozstrzygnięcia, mając podwójną szansę na powodzenie zakładu:

  • 1X — gracz obstawia wygraną gospodarzy lub remis,
  • X2 — gracz obstawia remis lub zwycięstwo gości,
  • 12 — gracz obstawia zwycięstwo gości lub gospodarzy (wyklucza remis).

Wybierając pierwszą możliwość, typer wygra, jeśli mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy, albo obie drużyny zdobędą dokładnie tyle samo bramek.

Dokładny wynik

Typer obstawia jakim wynikiem zakończy się spotkanie. Bukmacher przedstawia możliwe rozstrzygnięcia, a gracz opowiada się za jednym z nich. Zakład zostanie zaliczony tylko wtedy, gdy wynik meczu będzie identyczny z tym, jaki obstawił typer.

Poniżej/powyżej

Zakłady tego typu w Bundeslidze dotyczą ilości zdobytych przez drużyny bramek. Typer ma za zadanie określić, czy będzie ich więcej, czy mniej niż określa linia zakładu ustalona przez bukmachera. W przypadku meczu drużyny X i Y bukmacher oferował zakład poniżej/powyżej z linią określoną na poziomie 3.5. Obstawiając poniżej 3.5 typer wygra jeśli mecz zakończy się maksymalnie trzema golami. 

Handicapy

Handicapy w Bundeslidze uwzględniają przewagę bramkową jednej z drużyn. Typer obstawia zakład, w którym jeden z zespołów ma dodaną lub odjętą określoną liczbę bramek. Rozstrzygnięcie zakładu musi uwzględnić wartość handicapu. W przypadku meczu drużyny X z zespołem Y bukmacher wystawił ofertę zakładu z handicapem +1 dla drużyny X. Mecz zaczyna się z jednobramkową przewagą pierwszej drużyny. Obstawiając wygraną zespołu numer 1, gracz wygra, jeśli spotkanie zakończy się minimum remisem. Uwzględniając handicap, jego faworyt zyska wtedy jednobramkową przewagę. Jeśli typer obstawi remis, może liczyć na pomyślne rozstrzygnięcie, jeśli drużyna 1 przegrana jedną bramką z drużyną 2. Analogicznie, jeśli wybierze opcję zwycięstwa zespołu drugiego, jego faworyt będzie musiał zdobyć w meczu o dwie bramki więcej niż drużyna przeciwna.

Zakłady dodatkowe

Oferta na Bundesligę jest niezwykle bogata. Typerzy mogą obstawiać zakłady na kartki i rzuty rożne, nie tylko w systemie under/over, ale i odpowiadając na pytanie, czy w meczu padnie kartka określonego koloru (tak/nie) i kto wykona więcej rzutów rożnych (1, X, 2). Bardzo rozbudowane są zakłady na gole: gracz może próbować przewidzieć czy obie drużyny strzelą bramkę (tak/nie), liczbę goli w wybranej połowie meczu (w określonych przedziałach).

Zakłady długoterminowe

W przypadku Bundesligi typer może obstawiać zdarzenia dotyczące przebiegu całej ligi. W ofercie zakładów długoterminowych są typy na Mistrza Niemiec i króla strzelców.

Bundesliga – typy od ekspertów

Analizy ligi niemieckiej, opracowane przez współpracujących z nami ekspertów i obserwatorów, są wynikiem drobiazgowych kontroli i weryfikacji nawet najmniejszych szczegółów, które wpływają na losy meczu. Tylko na naszej stronie, znajdziecie artykuły dotyczące konkretnych spotkań, które pomogą podjąć decyzję każdemu typerowi. Podajemy informacje o kondycji zawodników, kontuzjach, treningach i przygotowaniach do sezonu oraz poszczególnych meczów. Pracujemy rzetelnie każdego dnia, analizujemy spadki i awanse, by dostarczyć Wam fundamentalnych danych pod Wasze analizy. Nasze eksperckie typy na Bundesligę są gwarantem jakości i wynikiem solidnej pracy znawców zagranicznej piłki. Dzięki nam typowanie ligi niemieckiej staje się proste i przyjemne.

FAQ

1. Gdzie obstawiać Bundesligę?

Zakładów na najwyższą klasę rozgrywkową w Niemczech najlepiej dokonywać u legalnych bukmacherów z dobrą ofertą zdarzeń i niskimi kursami. Fortuna Zakłady Bukmacherskie prowadzi bezpośrednie transmisje meczów i umożliwia obstawianie przed oraz w trakcie spotkania.

2. Czym są zakłady długoterminowe na Bundesligę?

Zakłady terminowe na ligę naszych niemieckich sąsiadów dotyczą obstawiania Mistrza Niemiec oraz króla strzelców. Swoich typów można dokonywać zarówno przed jak i w trakcie rozgrywek.

3. Czym kierować się obstawiając Bundesligę?

Przewidując wyniki spotkań Bundesligi, gracz powinien rozważyć wiele czynników, między innymi: formę piłkarzy, kontuzje, zawodników do dyspozycji trenera, odporność na stres, statystyki z poprzednich sezonów oraz rangę spotkania. Typowanie Bundesligi wiąże się z odrzuceniem emocji, własnych sympatii. Gracz musi obstawiać mecze na podstawie chłodnej i rzetelnej analizy.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy