Najlepsze typy piłkarskie na Ligowcy.pl

Oferta bukmacherów na piłkę nożną doskonale odpowiada na potrzeby kibiców i typerów. Legalne serwisy bukmacherskie proponują graczom bardzo zróżnicowany program zakładów na spotkania tej dyscypliny, umieszczając w nim zdarzenia z ponad 40 państw całego świata. Obstawiać można zarówno popularne ligi — La ligue, Bundesligę, Premier League, Serie A, Ligue 1, czy naszą polską Ekstraklasę, ale i te mniej znane, np. amatorską ligę hiszpańską Tercera Division, angielską ligę Football League Third Division i wiele innych. Dla typerów szukających odrobiny egzotyki, bukmacherzy przewidzieli tak ciekawe propozycje, jak zakłady na spotkania drużyn z Ghany, Bahrajnu, Tanzanii. Oferta bukmacherów łączy nie tylko zróżnicowane rynki (ponad 150 na prestiżowe wydarzenia) i wysokie kursy, ale również opcję obstawiania na żywo z możliwością oglądania bezpłatnych transmisji. Liga Mistrzów? Puchar Europy? A może inne, oczekiwane przez kibiców na całym świecie rozgrywki? Poszczególne spotkania z turniejów można typować i obserwować w serwisach bukmacherskich online. Typy piłkarskie to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość bukmacherów, dlatego ich miejsce w ofertach serwisów zakładów sportowych jest niezagrożone.

Gdzie obstawiać piłkę nożną?

Dla typerów piłki nożnej ważne jest kilka zasadniczych kwestii stanowiących o komforcie obstawiania. Przede wszystkim, muszą korzystać z usług zaufanego serwisu, gwarantującego wysokie standardy obsługi transakcji i ochrony danych. Istotne jest zróżnicowanie oferty zakładów na piłkę nożną — gracze lubią mieć wybór zdarzeń, rynków, dobre kursy. Dużym zainteresowaniem cieszą się bukmacherzy, którzy dbają o wprowadzanie nowych trendów technologicznych. Mile widziane są: match tracker, streaming, opcja poglądu transmisji i obstawiania live w aplikacji mobilnej z face id lub touch id. Bukmacher powinien zachęcić do gry i stałej relacji z serwisem, oferując dedykowane typerom promocje. Freebety, cashback, darmowa gotówka, zakłady bez ryzyka są przyjemnym akcentem, świadczącym o zaangażowaniu bukmachera w budowę pozytywnych wrażeń klientów.

 

Jak więc wybrać jedynego słusznego bukmachera, z którym obstawianie będzie najbardziej atrakcyjne? Nie jest to możliwe. Każdy bukmacher ma mocne i słabe punkty, warto więc poświęcić czas i zarejestrować konta w kilku serwisach. Dzięki temu łatwo będzie porównać kursy czy aktualne promocje. U jednego bukmachera korzystniej jest typować prestiżowe ligi, u innego — krajowe spotkania niższego stopnia. Jeden bardzo często oferuje freebety, u innego pojawiają się okazjonalne eventy, związane z ważnymi wydarzeniami w świecie piłki nożnej. Można wymieniać bez końca. Ważne, żeby zdawać sobie sprawę, jakie kryteria należy porównywać i czym kierować się w ocenie bukmachera.

 

Legalni bukmacherzy znani są nie tylko z wysokich standardów obsługi, ale również świetnych ofert zakładów na piłkę nożną, szerokiego zakresu rynków i wartościowych promocji. To właśnie u nich można bezpiecznie i legalnie typować mecze polskiej Ekstraklasy, co dla rodzimych kibiców jest na pewno łakomym kąskiem. Każdy z nich, nęci fanów typów piłkarskich promocjami, wystarczy wspomnieć o akcji Futbol:Reaktywacja, w której bukmacher Betclic oferował typerom nagrody wartości 20 000 zł, czy Wisełka 50 od LVbet z atrakcyjnym zakładem bez ryzyka z okazji meczu Wisły z Cracovią. Dobrze jest więc swój zakres wyboru idealnego bukmachera do obstawiania piłki nożnej ograniczyć właśnie do licencjonowanych serwisów zakładów sportowych.

Jak skutecznie typować piłkę nożną?

Żeby móc cieszyć się długofalowymi sukcesami w typowaniu zdarzeń piłki nożnej, trzeba zainwestować nieco czasu w naukę i poszerzenie swojej wiedzy. Czego powinna dotyczyć? Dobry typer jest mistrzem teorii bukmacherskiej, doskonale orientuje się w specyfice rodzajów rynków, umie czytać ofertę, intuicyjnie korzysta z narzędzi ułatwiających obstawianie piłki w serwisach internetowych. To nie wszystko — wiedza typera powinna dotyczyć samej piłki, jej zasad, rangi poszczególnych lig i spotkań. Tylko dobra znajomość tej dyscypliny pomoże w prawidłowej ocenie kursów czy wartości wybranych typów bukmacherskich na piłkę nożną. Tutaj nie ma drogi na skróty, ponieważ stawianie na wyczucie, na ślepo, lub po prostu według kursów, może mocno nadszarpnąć budżet i samopoczucie typera. Szczęście jest tylko jedną ze składowych sukcesu i to jedną z tych mniej istotnych.

 

Początkujący typerzy często mają tendencję do lekceważenia statystyk — to podstawowy błąd. Analiza tabeli z danymi statystycznymi drużyn powinna poprzedzać każdy typ piłkarski. To element rutyny gracza. Łatwiej jest próbować przewidzieć przyszłe wyniki, jeśli zna się rozstrzygnięcia ostatnich meczów, umie ocenić kondycję zawodników. Osoba, która chce z powodzeniem obstawiać piłkę, powinna również oceniać rangę spotkania (niektóre drużyny grają słabiej pod presją prestiżowych turniejów), sprawdzać warunki klimatyczne prognozowane na czas rozgrywek, analizować składy obu drużyn. Dobra forma poszczególnych zawodników, optymalny skład, mogą wróżyć powodzenie w rozgrywce.

 

Korzyść z typowania można osiągnąć, omijając pułapki czekające na niewprawnych typerów. Błędne jest skupianie się na ulubionych drużynach, dobrze jest poszerzyć horyzonty — ułatwi to wyłapanie korzystnych typów bukmacherskich na piłkę nożną. Nie warto również koncentrować się na podstawowych formach typowania, obstawianie tylko i wyłącznie zakładów 1x2 bardzo ogranicza zakres możliwości gracza, pozbawia go wielu ciekawych, atrakcyjnych możliwości. Złote zasady doświadczonych typerów mówią ponadto, żeby w spotkaniach o wyrównanych szansach stawiać na drużynę grającą na własnym boisku, nie obstawiać tego samego meczu na wielu kuponach (w przypadku porażki wszystkie kupony zostaną rozstrzygnięte jako przegrane), szukać najlepszych kursów u bukmacherów. Typowanie nie powinno iść w parze z emocjami. Chłodna kalkulacja sprzyja korzystnemu bettingowi. 

 

Tak zwane pewniaki, to największa z pułapek czekających typerów piłki nożnej. Należy ich unikać jak ognia albo traktować jedynie jako jedną z wielu wskazówek. Nigdy nie należy przyjmować “pewniaków” bezkrytycznie. Sieć jest pełna błyskotliwych analiz, można z nich skorzystać, można się nimi nawet sugerować, ale zawsze warto je poddać ocenie, przez pryzmat własnej wiedzy i obserwacji.

Typy piłka nożna na żywo

Typowanie na żywo piłki nożnej to niezaprzeczalna atrakcja dla fanów sportu. Obstawianie live jest zgoła odmienne od przedmeczowego — gracze zauważają zupełnie inne możliwości i emocje. W obstawianiu na żywo liczy się czas, błyskawiczne reagowanie na zmiany w rozgrywce, możliwość zmiany decyzji co do zakładu na podstawie wniosków wyciągniętych bezpośrednio z obserwacji sytuacji zawodnika czy drużyny. Bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę, jak istotną jest ta gałąź zakładów sportowych i starają się wprowadzać dodatkowe udogodnienia dla typerów live. W serwisach bukmacherskich dostępne są pomocne wizualizacje — match tracker, które pomagają graczom w zobrazowaniu aktualnej sytuacji danego wydarzenia sportowego. Najlepsze serwisy poszły krok dalej, wprowadzając bezpłatne transmisje z rozgrywek, bezpośrednio na platformie bukmacherskiej. Obstawianie i jednoczesny podgląd na grę stawiają typera w optymalnym położeniu. Dzięki streamom gracz błyskawicznie ocenia formę drużyny czy zawodnika, poznaje skład, warunki rozgrywek i ma więcej danych, żeby podjąć dobrą decyzję co do wybranych typów.

Co możemy typować?

Legalni bukmacherzy stawiają na różnorodność oferty piłki nożnej, nie tylko pod względem ilości i zróżnicowania zdarzeń. Dotyczy to również rodzajów zakładów. Typerzy mają w czym wybierać. Największym zainteresowaniem cieszą się zakłady na wynik meczu, sumę goli, handicapy. Na tym jednak nie wyczerpuje się propozycja bukmacherów. Zakładów jest o wiele więcej i każdy fan piłki nożnej znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania.

Zakład na wynik meczu — 1x2

Rolą typera jest odgadnięcie, jakim wynikiem zakończy się mecz piłki nożnej. W przypadku tej dyscypliny zakład jest trzydrogowy, co oznacza, że gracz może obstawić zwycięstwo pierwszej drużyny, zwycięstwo drugiej drużyny, bądź remis. Jeśli typer obstawi zwycięstwo Cracovii, zakład zostanie rozstrzygnięty pomyślnie, gdy Cracovia wygra spotkanie przewagą bramek.

Zakład na sumę goli under / over

Zakłady poniżej / powyżej, w piłce nożnej dotyczą ilości bramek. Rolą gracza jest wskazanie, czy suma bramek zdobytych przez obie drużyny, będzie wynosiła mniej czy więcej niż określa linia ustawiona przez bukmachera. Gracz obstawia jedną z dwóch dostępnych opcji. Stawiając poniżej zgodnie z przykładem ze zdjęcia, kupon gracza zostanie rozstrzygnięty pomyślnie, jeśli w spotkaniu Cracovii i Pogoni, padnie mniej niż 1.5 bramki. Oczywiście linie mogą być różne — 2.5, 3.5, 4.5, 5.5, w zależności od oferty. 

 

Under / over można typować również wyniki drużyn, np. pierwsza drużyna wygra poniżej / powyżej linii zakładu, liczbę goli w pierwszej lub drugiej połowie, ilość kartek, liczbę rzutów rożnych.

Zakład na dokładny wynik

Typując dokładny wynik w meczu piłki nożnej, gracz musi wybrać jedną z opcji rozstrzygnięcia, zaproponowanych przez bukmachera. W przypadku spotkania ze zdjęcia, możliwe wyniki to — 0:0, 1:1, 2:2. Jeśli gracz obstawi, że w spotkanie Cracovii i Pogoni zakończy się wynikiem 0:0, kupon zostanie rozstrzygnięty pomyślnie, jeśli mecz zakończy się bezbramkowo dla obu drużyn.

 

W innego typu zakładach na wynik gracz może obstawiać również wynik pierwszej (do przerwy) lub drugiej połowy meczu, lub liczbę goli parzysta / nieparzysta.

Handicapy w piłce nożnej

Handicapy to bardzo ciekawa forma zakładów na piłkę nożną. Oferując handicap, bukmacher wyrównuje szanse drużyn, dodając do wyniku jednej z nich określoną ilość bramek (jedną lub więcej). Bukmacherzy stosują dwa rodzaje handicapów — w przypadku europejskich, gracz ma do czynienia z zakładami trzydrogowymi, a liczba dodanych bądź odjętych bramek wyrażona jest w liczbach całkowitych; w przypadku azjatyckich — stawiać można na dwie opcje, wygraną drużyny pierwszej lub drugiej, a liczba dodanych bramek może zostać wyrażona liczbami całkowitymi, połówkami lub ćwiartkami.

Zakłady na kartki i rzuty rożne

Dla urozmaicenia oferty, bukmacherzy oferują mniej popularne, ale równie ciekawe typy zakładów. Większość z nich, dotycząca kartek (zwłaszcza żółtych) czy rzutów rożnych zawiera się w ofercie under / over. Jednak, jak widać na powyższym przykładzie — nie tylko. Typer może np. obstawić czy w spotkaniu padnie czerwona kartka. Wybiera spośród opcji tak lub nie. 

 

Kto wykona więcej rzutów rożnych? Jeśli typer czuje się na siłach, żeby to przewidzieć, może pokusić się na obstawienie jednej z trzech opcji. Jeśli gracz postawi na Cracovię, kupon zostanie rozstrzygnięty poprawnie, jeśli Cracovia wykona więcej rzutów rożnych.

Zakłady na gole, rozstrzygnięcia

W przypadku goli oferta pęka w szwach od rozmaitych rodzajów zakładów. Prócz wymienionych w poprzednich akapitach, gracz może obstawić czy obie drużyny strzelą gola (tak / nie), jaka będzie liczba goli w pierwszej lub drugiej połowie (przedziały, np. 0, 1, 2+), wybrać zawodnika, który strzeli przynajmniej dwa (lub inną liczbę) gole (opcja tak przy wybranym strzelcu), wybrać zawodnika, który strzeli określoną liczbę goli z założeniem, że jego zespół wygra spotkanie (opcja tak), postawić czy określona drużyna strzeli gola (tak lub nie), ile dokładnie goli zdobedzie określona drużyna (np. 0, 1, 2), zawodnik której drużyny zdobędzie pierwszego gola spotkania.

Piłka nożna — typy bukmacherskie na dziś

Nasza oferta typów bukmacherskich na piłkę nożną to wynik pracy i poszukiwań wielu doświadczonych typerów. Nie gwarantujemy wygranej, ale jesteśmy w stanie zapewnić o jakości każdej analizy i profesjonalizmie naszych ekspertów. W przeciwieństwie do innych serwisów nie sprzedajemy recepty na sukces, ale dzielimy się wiedzą. Pewniaki nie istnieją, tak jak nie istnieje przepis na niekończące się serie wygranych u bukmachera. Jeśli ktoś jednak zna piłkę nożną tak, jak my, obserwuje bieżące wydarzenia w tym sporcie, śledzi tabele statystyki i wyciąga z nich wnioski, wie wszystko o kondycji zawodników i składach, ma zdecydowanie większe szanse na satysfakcjonujące zakłady.

 

Typy piłkarskie na dziś to nie wszystko, nasz serwis to kopalnia wiedzy na temat usług bukmacherskich, bezpiecznego obstawiania, czerpania maksimum korzyści z promocji oferowanych przez serwisy zakładów sportowych. Typy bukmacherskie na dziś to tylko część naszej propozycji. Jako kibice piłki nożnej doskonale wiemy, co w trawie piszczy i nie zamierzamy trzymać tej wiedzy tylko dla siebie.

FAQ

  • Jak szukać najlepszych typów na piłkę nożną?

Przede wszystkim warto zainteresować się analizami ekspertów i doświadczonych typerów. Należy jednak zawsze podchodzić do nich krytycznie i zestawiać z własnymi poglądami i wiedzą. W internecie znajdują się typy piłkarskie różnej jakości, dlatego przed podjęciem decyzji o obstawianiu piłki nożnej, warto poszerzyć swój zapas wiedzy na jej temat, żeby móc umiejętnie weryfikować znalezione informacje.

  • Który bukmacher ma najlepszą ofertę na piłkę nożną?

Oferta zakładów na piłkę nożną jest w legalnych serwisach bardzo zróżnicowana. Każdy bukmacher skupia się na innym jej punkcie. Dobrze jest więc posiadać konta w kilku serwisach i po prostu przełączać się pomiędzy ofertami, w miarę potrzeby. W opiniach graczy najbardziej rozbudowana propozycja zakładów na piłkę nożną czeka klientów STS, Fortuny i LVbet.

  • Czy granie pewniaków jest bezpieczne?

W słowniku doświadczonego typera pewniak to określenie, które można umieścić na pograniczu żartu i marketingowych zagrywek. Nikt nie może dać bowiem 100% gwarancji na powodzenie zakładu. Należy uważać, jeśli ktoś oferuje “pewniaki”, może się okazać naciągaczem. Tym bardziej, jeśli są to pewniaki za pieniądze.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy